Mistrovství České republiky v PC hrách 2012

Už v pátek 19. října bude zahájeno oficiální Mistrovství České republiky v počítačových hrách, a pokud nepatříte mezi vyvolené, co zde budou bojovat o ceny v hodnotě půlmiliónu korun, nemusíte rozhodně zoufat. Pro diváky je připraven vícekanálový stream s opravdu bohatým programem.

MČR 2012, které letos hostí Kongres hotel Jezerka u pardubické Seče, je 2. ročníkem obnoveného seriálu, který minulý rok oživil portál www.PLAYzone.cz. Právě přes něj se na finále kvalifikovali hráči v osmi soutěžních titulech a na totožném webu budete moci sledovat i živý přenos, který bude běžet současně hned na čtyřech kanálech, z nichž tři budou věnované čistě hrám DotA 2, League of Legends a StarCraft II.

Posledním do čtveřice je pak hlavní kanál, na kterém uvidíte všechny zbylé soutěžní hry, v nichž se můžete těšit na spoustu komentovaných zápasů (na místě bude řada komentátorů i odborníků na dané tituly) a speciální vstupy našich partnerů přímo z místa dění. A v neposlední řadě se diváci u streamu na jakémkoliv z kanálů mohou těšit na soutěž o hodnotné ceny!

Přenos začíná v pátek v 20:00 speciálním dílem pořadu RE-PLAY, následuje zahajovací ceremoniál a vše zakončí dvouhodinový přenos soutěže RedBull Movie Battle. Oba další dny, během kterých se bude MČR odehrávat, pak začínáme přenášet už v 8:30 ráno a končíme až kolem 22. hodiny večer. Speciálně neděli byste si neměli nechat uniknout, protože se ponese ve finálovém duchu, kdy postupně uvidíte komentované rozhodující duely ve všech osmi titulech! Ještě před tím by ale fanoušci pokeru neměli vynechat streamovaný pokerový turnaj, který začne v sobotu ve 22:00 pod taktovkou PokerStrategy.com a bude i pro diváky!

Kompletní harmonogram živého vysílání a další informace o MČR 2012 naleznete na www.PLAYzone.cz/MCR, případně hlavní stránce webu.

Projekt MČR vzniká a běží za podpory generálních partnerů  NVIDIA, BenQ, Intel, Western Digital, CZC.cz, GIGABYTE, AVerMedia, Dell, Alienware, HAL3000, Logitech a Electronic Arts, hlavních partnerů SteelSeries, Sea Sonic, SCORE, Comgad, Playman,  eSubaWear a FakaHeda.eu a mediálních partnerů Indian, RE-PLAY, Level, Evropa 2, Games.cz, Hrej.cz, Zing.cz, Gameleader.cz, Sector.sk, NextGen Expo 2012, Gamesite.sk, NextGen Magazín, Battleforce.cz, RecenzeHer.eu, StarCraftCZ.com, ESL.eu/cz, Tryhard.cz, DOTA2.cz, Euro-Liga.cz.

O Mistrovství České republiky v počítačových hrách

Mistrovství ČR v počítačových hrách je vrcholnou akcí profesionálního a poloprofesionálního hraní (progamingu) České i Slovenské republiky. Turnaj s dlouholetou tradicí byl obnoven po tříleté pauze v roce 2011. Velký finálový turnaj probíhá vždy v atraktivním prostředí Kongres hotelu Jezerka (Seč u Pardubic) a sledují jej statisíce diváků. Pořadatelem MČR je od roku 2011 společnost PLAYzone s.r.o.

O PLAYzone.cz

Server www.playzone.cz je zaměřen na podporu a rozvoj online her v České republice a na Slovensku. Každý den přináší kompletní zpravodajství z domácí i zahraniční hráčské scény. Pro komunity pořádá krátkodobé i dlouhodobě trvající soutěže. Web www.playzone.cz nabízí množství komunitních funkcí jako fórum, blogy, soutěže, sázkový systém, uživatelská videa a desítky dalších. Součástí je i jedná herní online televize v České republice. V současné době ho měsíčně navštíví více jak 80 000 hráčů. Provozovatelem portálu je společnost PLAYzone s.r.o.