ASUS FINALS zakončilo pátou sezónu Národních lig

Pátá sezóna ASUS Národních lig ve hrách Quake Live a StarCraft II je za námi. Od začátku roku ti nejlepší hráči z České a Slovenské republiky bojovali, aby si mohli zahrát na vrcholu sezóny v podobě ASUS FINALS, ale jen osm z nich dostalo tuto příležitost. Po zastávkách v Ostravě, Praze, Brně a téměř odehrání celého play-off se soutěž přesunula zpátky do jihomoravské metropole, kde se na tradičním místě, tedy v sále Břetislava Bakaly uskutečnila závěrečná show.

3

Jako vždy byl její start naplánován na sobotu a tentokrát přinesla několik novinek jako například tombolu nebo, a to především, boční stage s League of Legends, kde jste mohli potkat borce jako Herdyn, Mozilla, Freeze, Rikytan, Xnapy a mnohé další. Nutno podotknout, že v tomto sále bylo neustále plno a tato komunita nám znovu dala jasný signál, že s ní máme počítat. Každopádně uvidíme příště. V předsálí pak probíhal tradiční doprovodný program jako overclocking show v čele s Flank3rem, Quake Live s jednou z nejlepších hráček u nás Maiuskou, soutěž v závodní hře DiRT3 nebo si návštěvníci mohli vyzkoušet herní mašinu Tytana či se podívat na vymazlený PC do Boost My PC. Zkrátka se nikdo nemohl nudit.

 

KOMPLETNÍ FOTOGALERIE

 

V hlavním sále, kde také moderovala Alžběta Trojanová z pořadu RE-PLAY, se uskutečnily finálové boje Národních lig o ceny za desetitisíce korun, které poskytly společnosti ASUS a Kingston. Nejdříve se začalo souboji o třetí místa. V FPS docela přesvědčivě bodoval Br3jk, jenž si poradil 2:0 se svým slovenským protějškem oSKinem (ten tak neobhájil bronz z minula), ve strategickém duelu pak meny překvapivě porazil Harpnera, pro nějž to musela být další rána pod pás, protože během celé sezóny neprohrál ani jednou a teď si veškerou smůlu vybral těsně před koncem a zůstal těsně před stupněm vítězů. Tak snad se mu to podaří příště.

2

Ve finálových bitvách se následně utkal legenda Tyfoon se stálicí domácí scény Needym. Napínavý Quake Live duel jistě musel potěšit nejednoho přítomného diváka, jelikož jsme byli svědky povedených soubojů, z nichž se však nakonec docela přesvědčivě po výsledku 3:1 radoval Needy a stal se tak historicky druhým šampiónem NQL, protože zatím vše předchozí naprosto suverénně ovládl krysa. StarCraft II finále, tedy vrchol celého ASUS FINALS nabídl zápas mezi nejlepším českým Zergem DeViLem a slovenskou hvězdou Ladabazem. Už od začátku bylo jasné, že to bude souboj na ostří nože a půjde o vyrovnanou partii. To nám ostatně oba dva ukázali v nervy drásající bitvě. z níž nakonec lépe vzešel DeViL. Zástupci eSuby se tak splnil sen a konečně neskončil, jako vždy, na stříbrném místě. Jenom v NSL se mu to podařilo dvakrát. Jeho vítězství vzbudilo u jeho fanoušků vlnu emocí a slavilo se až do brzkého rána.

1

Zakončení další sezóny bylo zkrátka, i přes menší neduhy, pořádné a opět se ukázalo, že v Česku nemá prozatím taková událost obdoby. Tímto bychom rádi všem poděkovali za jejich podporu a na závěr vás jen navnadili na šesté pokračování. S největší pravděpodobností se totiž posuneme o kousek dále a vrátíme se tak trochu do minulosti. Těšte se, protože bude na co! HITPOINT<3ESPORT!