ASUS NSL 4: Preview skupiny D

Předposlední skupina startuje a v ní se dočkáme hlavně bratrovražedných soubojů hráčů klubu eSuba. Zároveň jde i o takovou skupinu smrti, která bude pravděpodobně velmi dramatická. Představí se v ní Pavel „TomikuS“ Tomášek, jenž na ESWC postoupil mezi nejlepších šestnáct, bronzový z předchozí sezóny Tomáš „Harpner“ Břuštík, mladý talent Josef „meny“ Otta a nakonec i Petr „Petros“ Vítek, zástupce Gaming.sk.

e1352105889337512
 

Česká republika  TomikuS vs. Petros  Česká republika

První nasazený proti čtvrtému. ZvZ mirror však může nabídnout mnoho a těžko, i když má zápas svého velkého favorita, se určuje dopředu vítěz. Může totiž rozhodnout jakýkoliv Baneling nebo nenascoutovaný all-in, zkrátka každá maličkost. V každém případě se neočekává nic jiného, než vítězství TomikuSe, jenž se již na zmíněném ESWC parádně předvedl a dokázal porazit například DeathAngela. Petros zase zkušeně prošel kvalifikací a ukázal, že umí zahrát velmi pěkně. Nyní ale záleží, jak moc se připraví a bude schopen zahrát tento match-up proti jednomu z nejlepších Zergů u nás.

 

Česká republika e1344623091626740 Harpner vs. meny e1344623091626740 Česká republika

V podstatě by se dalo i říct, že tohle bude zápas, který rozhodne o vývoji celé skupiny. Další nevyzpytatelný mirror, tentokrát PvP nemá dopředu vůbec jasného vítěze. Za normálních okolností bychom zcela jasně favorizovali Harpner, jenže menyho forma je perfektní a potvrdil to i na MČR, kde právě svého aktuální konkurenta porazil 2:1. Jestli se mu to ale povede zopakovat, je prozatím ve hvězdách. Harpner udělá totiž vše proto, aby se situace neopakovala a on si nezkomplikoval cestu do play-off. Ostatně v NSL se mu téměř vždy dařilo (menyho porazil ve 3. sezóně v prvním kole play-off),tak proč by nemělo i nyní?

 

Opět si nastíníme situaci, kdy by vždy postoupil výše nasazení hráči, jmenovitě tedy Harpner a TomikuS. Jejich vzájemný střet by byl hodně zajímavý už jenom z toho důvodu, že Zerg dokázal právě na ESWC porazit jednoho z nejlepších Protossů v Evropě, takže v tomto match-upu očividně nemá problém. Na druhou stranu zná Harpner jeho strategie a to by mohlo hrát v jeho prospěch. Duel o vyřazení menyho s Petrosem by dle předpokladů měl ovládnout Protoss a v odvetném střetu by znovu hrál s Harpnerem, kde bychom ovšem vsadili na zkušenějšího borce.

PREDIKCE VÝVOJE SKUPINY

TomikuS > Petros
Harpner > meny
Tomikus > Harpner
Petros < meny
Harpner > meny

 

Vyjádření hráčů

Pavel „TomikuS“ Tomášek:

„Moje skupina se mi dost nelibí, první zápas totiž hraju se Zergem a ješte k tomu BO5, což je dost smrtící, kord když se ten Zerg jmenuje Petros. Další hráči jsou dva tossové Harp s Menym. Do tossů mi to poslední dobou moc nejde,takže bych řekl , že moje skupina může skončit uplně všelijak.“

 

Josef „meny“ Otta:

„Se skupinou jsem celkem spokojený, mohlo to být i horší, momentálně si na Protosse celkem věřím a u Zergů to je jak kdy, tak uvidíme třeba i sám sebe překvapím s výsledkem.“