ASUS NSL4 report: DeViL vs. dewa

Semifinále odstartovalo a první bitva o finálový souboj je za námi. Utkali se Česká republika Ondřej „DeViL“ Balušek a Česká republika Daniel „dewa“ Ostřihoň. Vidět jsme mohli pěkné utkání, ale jak jsme dopředu avizovali, favorit byl jen jeden a ten svou roli náležitě potvrdil a svou formu nám ukázal hned na úvodní mapě Daybreak. Oba hráči začali téměř stejně, postavili expanzi, dronovali a vypadalo to spíše na opatrnou hru. Jenže DeViL byl jiného názorů a téměř hned po dostavění Baneling Nestu přestoupil na velmi agresivní hru a zaútočil na dewu, přičemž mu udělal velké ztráty, zabil řadu Dron i jeho Baneling Nest. Přesto se jeho protivník dost solidně držel a v některých věcech byl i napřed. Nicméně zástupce eSuby ukázal, že jediným ZvZ králem v Česku je on. Postupně dewu doháněl a následným tlakem jej zkrátka přejel.

Perfektní gladiátorská bitva pokračovala i na Cloud Kingdom. Průběh byl téměř identický, včetně prvotní agrese od DeViLa, která ovšem tentokrát nevyšla, pokud tedy nepočítáme zabití dvou Queen. Dění na mapě bylo opravdu hodně podobné jako na Daybreaku a viděli jsme tedy souboje Roachů a Infestorů. Chvílemi se dewa dostával napřed. Dokonce se mu podařilo zničit třetí bázi DeViLa a svoji samotnou si ohlídat, nicméně pořad tomu něco málo chybělo a stále se mu nedařilo prorazit a zasadit konkurentovi poslední ránu z milosti. To pochopitelně nahrávalo DeViLovi do karet a opět se malými kroky dostával před dewu do té doby až zvítězil. Dost rozhodující byl moment, kdy dewa útočil na třetí bázi a nepodařilo se mu ji zničit přes wall ze Spine Crawlerů.

Před námi byla poslední zergská aréna, a to Antiga Shipyard. A zase téměř stejný začátek. Akorát dewa šel do rychlé třetí báze, což neměl dělat, protože dal DeViLovi možnost na jeho typickou agresi, která se ihned potvrdila a pomalu ničila tuto Hatcherku. Zerg eSuby se dále rozhodl vynechat Roache a místo nich postavil Spire, respektive Mutalisky. Jeho soupeř tohle všechno viděl a zareagoval Infestation Pitem a pár Sporama. Zároveň vyprodukoval velké množství Roachů a vydal se do útoku. Bohužel pro něj Mutaliskové dělali potřebný damage jeho jednotkám a tak Roachové nezpůsobili žádné škody. Za to DeViLův run-by byl neskutečně úspěšný, jelikož se mu zadařilo zničit téměř celou těžbu a tím bylo prakticky rozhodnuto. Výsledek 3-0 byl sice očekávaný, avšak dewa zahrál perfektně a pokud bude v takových výkonech pokračovat, mohl by ještě slušně zamíchat kartami.