Report h34D_hUnT3R vs. DeViL na ASUS FINALS

Poslední zápas čtvrté sezóny ASUS Národní StarCraft ligy nabídl rekapitulaci minulého finále a znovu se v boji na ostří nože potkal Ondřej „DeViL“ Balušek a Vojtěch „h34D_hUnT3R“ Veselý. Tentokrát byl sice mírně favorizovaný zergský zástupce, nicméně nakonec jsme byli svědky téměř stejného scénáře jako na třetím ASUS FINALS.

Ačkoliv první hra tomu úplně nenasvědčovala. Na Antiga Shipyard jsme viděli klasický začátek. Protoss zabíral rychlou expanzi a zároveň blokoval totožnou snahu zergského protivníka, čímž ho docela solidně pozdržel, ale nijak extrémně. Dění se přehouplo do macro hry s tím, že h34D šel zabrat svoji třetí bázi. Na Antize je to v tomhle match-upu docela těžké a pro Protosse mnohdy nemožné, protože musí bránit obrovskou plochu. A přesně na to i dojel, jelikož DeViL využil své výhody a hned v prvním velkém střetu popravil veškeré Sentry, včetně Immortalů. Už v této době bylo jasné, že si jde pro vítězství, což o několik málo minut postupným tlakem dokázal. Mezitím techoval na Broodlordy, takže i kdyby to h34D odrazil, tak jen těžko by se ubránil poslední a zároveň smrtící vlně.

Na řadě byl Daybreak a s ním i začátek velkého obratu a naprosté dominance. Začátek byl prakticky stejný. I co se týče DeViLovy agrese, tentokrát ale h34Da při zabírání třetí báze neodchytil nepřipraveného a vždy se jeho síly velmi rychle rozbily o perfektní Force Fieldy. Tentokrát se mu tedy třetí baštu podařilo ubránit a postupně se dostával do vedení. Při zabírání další expanze se rozhodl vydat do útoku. Během něj sice Zerglingové rozkousali právě stavějící se Nexus a hned se vydali zpátky na obranu. Bohužel toho měl Protoss moc. Navíc kombinace Archon-Zealot je nejlepší counter na pouhé Zerglingy a pár Infestorů, takže bylo srovnáno.

Třetí mapa měla někoho z dvojice poslat do vedení, vy asi tušíte koho, ale pojďme se podívat co tomu předcházelo. Openingy byly na obou stranách opět podobné. Bylo vidět, že má h34D svého soupeře vskutku dobře přečteného, nehrnul se do žádných all-inů a zaujal velmi defenzivní postavení, po němž se následně chystal do timing útoku. A ten mu vyšel i podruhé v řadě. Tentokrát ale DeViL udělal brutální chybu, když při bránění své čtvrté báze, kde měl mimochodem asi šest Spinů, vyházel energii Infestorů na Terrany, místo aby používal Fungal a pouze šetřil čas na svou stranu a Protosse by snad i zlikvidoval. Špatné rozhodnutí ho stálo hru a možná i celé utkání.

A jdeme do úplného závěru. Mapa Entombed Valley slibovala velkou macro hru, které se nám i v podstatě dostalo, ale s tím, že ji naprosto vévodil h34D_hUnT3R. Ten nedovolil Zergovi vůbec nic a jen potvrdil, že na člena klubu eSuba zahrát umí. Strategie byla stejná jako v posledních dvou mapách. V podstatě není co dodat, protože se zástupce klubu nEophyte dostal rychle do vedení a jeho supply byl vyšší už od nějaké desáté minuty (možná i dříve). Finální rozhodnutí přišlo po bitvě u Xel Nagy, po níž toho moc DeViLovi nezbylo. Vojtěch Veselý se tak stal znovu šampiónem ASUS NSL!