Baxtrixův pohled na 1. kolo RoG Masters

První kolo Republic of Gamers Masters v League of Legends je definitivně za námi a my vám proto přinášíme exkluzivní zhodnocení ze strany známého českého hráče Štěpána „Baxtrix“ Buchty. Co říká na úvodní čtveřici zápasů?

11049513_10153029159013751_3304596453759344539_o

eSuba [00:01] Gunrunners

Early game:
Hecarim prohrál winning matchup i přesto, že měl ignite proti TP. Esuba něměla žádný jungle pressure a botlane 1/10/3 je dala do velké nevýhody i přesto, že měla early/mid kompozici.

Mid game:
Nikdo si od eSuby nekoupil raduin i když Kalista měla 5/0. S tím, že enemy tým měl Morganu, tak Urgot byl naprosto useless celou hru. Abitak netrefil ani jednu ultimátku a dostal outroam. Full AD Irelia do teamfightu není moc vhodná proti fed Kalistě a Ahri.

Late game:
GRS zbytečně prodlužovali hru (dlouho neforcovali žádný objectivy i přesto jak byli napřed). Esuba botlane měla 1/15/7 – neměla žádný impact a pouze mohla doufat, že je dobrá Orianna ult potahá. Grs přes všechny fáze hráli víc jako tým a šlo to dost poznat i na výsledku.

Statistiky utkání:

11165137_985568898144339_421425411860082481_o

eEriness [01:00] Cyborg Factory

Early game:
Azir je op. Jsem rád, že si to konečně někdo uvědomil. Hecarim je champ, který by měl mít perma ban v této metě.

Mid game:
Azir se z early game dost feednul a pouze se prohlubovala jeho výhoda. 1/6/1 Ziggs v tento moment mohl jen farmit a doufat v late game. eEriness byli v pozici, kdy si mohli diktovat hru a pouze jim stačilo forcovat objectivy a nedat CFG prostor se dostat zpátky do hry. Kombinace Sivir, Hecarim a Azir je strašně silná v moment, kdy se dostaneš napřed. Jarvanovi se povedl dobrý early game, i když to není zrovna nejlepší pick do této mety.

Late game:
Kvůli špatným a neorganizovaným rotacím se hra prodloužila o 10 minut. Každopádně velice pěkně zahrané od eEriness.

Statistiky utkání:

ss+(2015-05-26+at+11.24.03)

Freshsterious [01:00] Inside Games

Early game:
Čekal jsem daleko větší agresi od Gragase před lvl 6. Dost pomalá hra, kde oba týmy chtěly mid game. Nejvíc akcí bylo okolo midlane, kde si Sejuani opravdu postavila velký stan.

Mid game:
Leblanc se dost dobře feednula z toho campu a Freshterious se dostávali do situace, kde měli fed midlane assasina. Otevřela se jim díky tomu spoustu možností pro vytváření vize, forcováni objectivů. Od Hecarima jsem čekal více killů a hlavně větší výhodu na CS, když měl counterpick a ignite. Každopádně i tak se dostal trochu napřed a hlavně se dostal do midgame spiku, kdy je nejsilnějśí. U jednoho midgame fightu se nechal Leblanc odchytit a tím IG dostali šanci, aby se chopili kormidla hry. Jinak velice vyrovnáná midgame.

fresh1

Late game:
Rozhodl velice rychle jeden fight. Freshterious se povedlo odchytit 2 hráče a následně z toho vznikl čistý ACE. Dále začali brát jeden inhibitor za druhým a v této situaci už byl prakticky nemožný comeback ze strany Inside games.

 

Fraternitas [00:01] nEophyte

Earlygame:
Maokai dostal kill v losing matchup, daleko líp scaloval do mid/lategame. Gornagal gangoval všude kde mohl a dostal enemy tým do nepřijemné situace, kde se kdokoliv bál hrát agresivně. Výborný teleport od Gnara, který zajistil smrt Dravena před tím, než mohl využít svojí pasivku. Relativně vyrovnaná earlygame a fraternitas dokonce prohrával o pár stovek.

Midgame:
Bimbo 3/1/0 cass proti Rusovi? Wow. Draven opět umřel na botu a ztrácel veškeré stacky, které si nafarmil. Fraternitas si uvědomili, že tahle hra nebude tak jednoduchá. Nakonec se u drake fightu bimbo potvrdilo, jak je Cassiopea silný pick a sebrala si další 3 killy. nEophyte se díky tomu dostali ke kormidlu a začali pomalu ale jistě brát objectivy.

Lategame:
Ke konci docela stomp ze strany nEophyte. Kombinace 0/5 dravena a fed Cass dostala nEophyte do pozice, kdy bylo prakticky nemožné prohrát. GGWP nEophyte

fraterneph