Bonecracker: Cítil jsem šanci

V druhém turnaji Republic of Gamers ve StarCraft2 beta o sobě dal znát bývalý úspěšný hráč WarCraft3 Bonecracker. Ten po výborných výsledcích v mezinárodních turnajích potvrdil svou formu konečně i na domácí půdě a nechal tak zapomenout na svůj nevydařený start v prvním turnaji. V tomto rozhovoru krátce po finále mimojiné  dozvíte jaký měl Bonecracker pocit z finálového zápasu proti DeViLovi, co čeká od StarCraft2 do budoucna či jak je těžké se pro hráče WarCraft3 adaptovat na novou hru.

Bonecracker proráží pomocí Banelingů obranu DeViLa

Zdravím a gratuluji k vítězství dnešního turnaje. Momentálně hraješ ve skvělé formě, očekával jsi dnešní vítězství?

Ahoj, rozhodně jsem cítil šanci, ale nebylo to určitě jednoduché.

Je pro tebe český turnaj v něčem speciální? Jak hodnotíš úrovneň  domácí scény v porovnání se světem?

Je rozhodně dobrý nápad pořádat tyto turnaje pravidelně, kdokoli má šanci se ukázat. Úroveň naší scény je zatím velmi dobrá, což jsme už stačili několikrát dokázat v několika mezinárodních turnajích. Snad to tak půjde dál.

Jaký zápas byl pro tebe dnes nejtěžší?

Paradoxně jsem se dnes asi nejvíce nadřel v zápase proti KrOOderovi ve čtvrtfinále, ačkoliv jsem považoval za nejtěžšího soupeře DeViLa. Také PredY hrál slušně.

Jak vnímáš přechod na StarCraft2 jako bývalý hráč WarCraft3?

Na StarCraft2 jsem netrpělivě čekal, Warcraft3 už jsem dlouho aktivně nehrál. Samozřejmě jsem věděl, že hráči původního StarCraftu budou mít oproti WarCraft3 hráčům do začátku určitou výhodu. Také jsem ale věděl, že se to brzy vyrovná. Stále ještě necítím úplnou jistotu ve hře a některé situace možná řeším až moc komplikovaně jako pozůstatek z WarCraft3. StarCraft2 vyžaduje mnohem přímočařejší styl hry, ale už se myslím začínám celkem dobře adaptovat :-).

Ovlivnil tě nějak výsledek v prvním turnaji, kde jsi vypadl s Buckfastem? Motivovalo tě to dnes předvést co nejlepší výsledek?

Asi jsem to minule trošku podcenil, nevím. Hlavně jsem ještě nevěděl, jak hrát na Protosse v dané situaci :-). Každopádně turnajů ve StarctCraft2 je momentálně tolik, že neúspěch v jednom se dá druhý den vyrovnat úspěchem jinde. Nicméně v tom je právě kouzlo jakéhokoli soutěžení, kdokoli muže porazit kohokoli a každý má šanci zvítězit. To je možná mé poselství začínajícím hráčům, ať se nebojí účastnit turnajů a hrát proti zkušenějším hráčům.

Panuje už mezi předními českými hráči StarCraft2 nějaká rivalita?

Těžko říct, rivalita je možná mezi bývalými StarCraft hráči. Zatím spíše hraje každý za sebe, upřímně řečeno já se delší dobu znám jen s Jumpem a Crowem. V tomto směru jsem trošičku stranou, alespoň tak to momentálně vidím. Možná to přijde časem.

DeViL se před Bonecrackerem marně snaží zachránit těžbu

Překvapil tě průběh finále s DeViLem? Všichni určitě očekávali, že půjde o vyrovnanější zápas.

Popravdě jsem také čekal těsnější průběh. DeViL ten ZvZ mirror umí skutečně dobře. Já jsem měl dlouhou dobu v ZvZ problémy. Chvíli mi trvalo, než jsem vymyslel pár strategií, které se zdají být účinné. Tentokrát mi to vyšlo, příště může být vítězem zase DeViL.

Proč hraješ zrovna za Zergy? Má to nějakou souvislost s tvým hraním WarCraft3?

Nemá to žádnou souvislost. Popravdě stále ještě nezavrhuji myšlenku, že do budoucna budu hrát jinou rasu. Přeci jen se stále jedná pouze o beta verzi a dost se toho může změnit.

Jakou vidíš budoucnost pro StarCraft2 a co tě na této hře nejvíce přitahuje?

Momentálně mě nejvíc motivuje asi množství turnajů. Do budoucna to je potom jednoznačně očekávané a nejspíš nevyhnutelné splynutí WarCraft3 a StarCraft scén do jedné velké StarCraft2 komunity.

Co říkáš celkově na Republic of Gamers turnaje a náš projekt Hitpoint?

Je to určitě dobrá myšlenka, snad to vydrží a časem se i vylepší  :-).

Ještě jednou gratuluji k vítězství a poslední otázka je jasná. Vyhraješ i za týden?

Děkuji. Pokud budu mít možnost se zúčastnit, tak budu chtít rozhodně vyhrát znovu! 🙂