Brněnská bitva je za námi. Co přinesla?

Včerejší den byl pro nás ve znamení pokračování páté sezóny ASUS Národní StarCraft ligy 5, která po „Ostravě“ měla nyní zastávku v jihomoravské metropoli, a to v Brně. Zdejší herna Rozkvět, dříve sídlící ve Velkém Špalíčku, přivítala rovných dvacet hráčů, kteří bojovali o finanční odměny a cenné body. A jak to celé v pekelné atmosféře dopadlo si řekneme v následujících řádcích.

Harpner potvrdil roli favorita a znovu nenašel přemožitele

O Harpnerovi lze v současnosti mluvit jako o nejlepším českém hráči. Tento Protoss si drží neskutečnou bilanci a po Creontechu ani tentokrát v Brně nenašel nikoho, kdo by se mu mohl rovnat, respektive jej porazil. Za celou brněnskou štaci ztratil pouze jednu jedinou mapu, kterou mu v semifinále dokázal sebrat aktuální šampión NSL a jeho velký rival h34D_hUnT3R. Aktuální forma hráče eSuby je naprosto perfektní a pokud to tak bude pokračovat dále, stane se hlavním favoritem na celkové vítězství, což už vlastně asi i je. Uznejte sami, že poměr vyhraných map – 34:4 – za dva turnaje je lehce řečeno neskutečný.

har

Překvapení od Thebise a Nexta, propadák BloBa

Jak to tak bývá, i tentokrát jsme viděli různorodé výkony a situace. Určitou dávku zklamání si bezpochyby vybral BloB, mladý talent z We Wanna Win Clanu, s kterým jsme počítali, že by mohl zamíchat kartami v play-off. Bohužel svému nedostal a po velmi špatných výkonech, kdy ve skupině vyhrál pouze jeden zápas, se s brněnskou akcí rozloučil. Naopak zatracovaný Thebis, jemuž nebyly přičítány téměř  žádné šance na postup ze skupiny, se řádně vyšvihl a ukázal, že ještě zdaleka nepatří do starého železa. Skončil totiž mezi nejlepší osmičkou. Stejně tak bychom chtěli vyzdvihnout výkon Nexta, Terrana z Combats Wombats, jehož impozantní hra mechu jej dostala do TOP12, což málokdo v jeho skupině čekal – pěkná práce! Smolařem akce se stal shadye, další reprezentant CW, který v každém utkání urval mapu, ale nedokázal své tažení dotáhnout do vítězného konce, tak snad příště.

PredYho prokletí trvá, kdy jej prolomí?

Brněnské NSL znovu ukázalo jedno, a to holou skutečnost, že PredY není schopen porazit Harpnera. Nejlepší český Terran se po skoro-návratu na HotS dobře rozehrál a podává pěkné výkony. Je u nás schopen porazit téměř všechny, ale jen jednoho hráče už pěkně dlouhou dobu nikoliv. Bohužel si na již zmíněného Protosse (mimochodem jeho nejhorší match-up) naprosto nevěří a ve hře je hodně znát. V podstatě je to hlavní faktor, proč nedokáže prorazit tuto kletbu, která by se dala pomalu přirovnat k dobře známé „EG curse“. Navíc má Harpner úžasnou formu a to jej v této kombinaci dělá neporazitelným. PredYho na další NSL LAN sice neuvidíme, ale jelikož má nasbíráno dostatek bodů, měl by mít místo v hlavním play-off jisté, tak musí jen doufat, že mu los nepřiřkne právě jeho.

2

Další LAN turnaj se s největší pravděpodobností uskuteční v některé z pražských heren. Jaká to bude, vám ještě upřesníme. Stejně tak i datum konání, které by se mělo pohybovat zhruba v polovině května. Tohle však nebude poslední možnost získat body do NSL, jelikož máme v plánu uskutečnit ještě velký online turnaj. STAY TUNED!