DeViL: Je to fantastický pocit

V prvním StarCraft 2 turnaji se v nejlepším světle mezi domácí špičkou předvedl zkušený hráč DeViL, který již za krátkou dobu od vydání betaverze této hry stihl u nás i v zahraničí posbírat první velké ocenění. Nyní přidává triumf v Republic of Gamers turnaji a po skončení finále se nám v krátkém rozhovoru svěřil se svými dojmy a nejtěžšími okamžiky v turnaji. DeViL také sebevědomě uvedl, že jeho jediným cílem je celou sérii Republic of Gamers turnajů vyhrát.

DeViLova armáda Zergů ve finále proti w0nderovi

Gratuluji k vítězství! Stal si se vítězem našeho premiérového turnaje,  jaké jsou teď tvoje pocity?

Je to fantastický pocit. Jsem rád, že sem v tomto prvním RoG turnaji dokázal zvítězit při tak velké konkurenci, kdy se účastnila téměř celá domácí špička. Navíc to byl můj první turnaj pod novým týmem a jak je vidět, eSubě se turnaj povedl výborně. Bereme první tři místa!

Kdy ti bylo v turnaji nejhůř?

Dost mě potrápil Kačer. V jeho hrách jsem se necítil úplně nejlépe, ale nakonec to dobře dopadlo.

Měl si čas sledovat celkový průběh turnaje?

Sledoval  jsem hlavně, jak si vedou spoluhráči a největší konkurenti w0nder s PredYm. Dost mě překvapil rychlý konec Bonecrackera ve druhém kole. Těším se na replaye z tohoto zápasu.

O vyřazení Bonecrackera se postaral Buckfast, který to dotáhl to až na čtvrté místo. Znal jsi tohoto hráče před turnajem?

Ano, hráli jsme spolu už několikrát v ladderu nebo v jiných turnajích. Je vidět, že se Buckfast velmi rychle zlepšuje. Jen tak dál!

Jak by jsi popsal průběh finále proti w0nderovi? Věřil sis do rozhodující mapy?

Nevěděl jsem, co mám od w0ndera čekat. Předešlé turnaje hrál za Zergy a nyní se opět rozhodl vrátit k Protossům. Myslím, že můj nejlepší matchup je v současné době právě ZvP, takže jsem si do první mapy věřil a celkem lehce vyhrál. Druhou hru jsem hrál standardně. V pozdější fázi jsem ale udělal pár menších chyb, které se ukázaly jako osudové.  Rozhodující hru hrál w0nder dost zataženě a to ho nakonec stálo první místo v dnešním turnaji.

DeViL devastuje ve finále w0ndera na rozhodující mapě

Jak se ti líbí tato série Republic of Gamers turnajů?

Je to skvělý nápad. Pokud to bude možné, určitě se rád zúčastním všech dalších turnajů. Je super, že se snažíte podporovat StarCrat 2 a věřte, že si toho jako hráči ceníme!

Co organizace?

Po organizační stránce mi tady trochu chyběl Battle.net kontakt na hráče k danému zápasu. Když hrajeme evropský ESL turnaj je v zápase pod přezdívkou uveden i tento údaj. Tady to chybělo a byla tak trochu těžší domluva se soupeři, které jsem neznal. Nicméně jsme se nakonec vždy domluvili a vše proběhlo v pořádku. Spokojenost!

Jaké jsou tvé cíle v celé sérii? Kdo bude tvým největším soupeřem?

Cíle jsou samozřejmě vyhrát, to jediné budu považovat za úspěch. W0nder má teď ale opravdu vynikající formu a PredY je natolik kvalitní hráč, že to určitě nebude nic jednoduchého. Tito dva jsou rozhodně největšími soupeři. Nesmím zapomenout na  Bonecrackera a je tu také Crow, na kterého jsem dost zvědavý pokud se zapojí.

Chěl bys na na závěr něco vzkázat?

Chci ještě jednou poděkovat za tuto sérii. Budu se těšit na další boje v příštím turnaji. GL&HF!