Doporučujeme PC case FSP CMT510

CMT510 je mid-tower skříň designovaná pro e-sporty a pokročilé hráče. Má 3 poloprůhledné skleněné panely z tvrzeného skla, designové tělo, černý postřik na celé vnitřní i vnější straně pro stylový vzhled a také přichází se 4 vestavěnými RGB LED ventilátory. CMT510 je kompletní kit se vzhledem a vlastnostmi, které potřebuje pravá high-endová PC skříň.

Case od FSP je zajímavá zejména díky svému vzhledu, kterému dominují tři panely (čelní a boční) z tmavého 4mm tvrzeného skla. Do tmavé je oděn také interiér. Ten je rozdělen na dvě komory. Spodní je určený, jako u řady konkurenčních produktů, k instalaci napájecího zdroje a části disků. Pro disky jsou konkrétně připraveny dvě 2,5″ pozice nad spodní komorou a dvě 3,5″ pozice za panelem vedle držáku základní desky. Na vršku skříně najdeme zapuštěný I/O panel se dvojicí USB 3.0, dvěma audio jacky a zapínáním nasvícení.

Držáku základní desky nechybí široký výřez pro demontáž chladiče procesoru a samozřejmě řada výřezů pro vedení kabeláže. Jelikož se jedná o standardní midi-tower skříň, můžeme do ní instalovat základní desky až do formátu ATX. Na ně potom až sedm rozšiřujících karet. Grafické karty mohou mít maximální délku 400 mm.

Procesory lze ve skříni osadit chladičem s výškou do 165 mm, jako je například model Windale 6 od FSP. Pro chlazení slouží už od výroby čtveřice RGB nasvícených 120mm ventilátorů, z nichž tři najdeme za čelním a jeden na zadním panelu. Místo ventilátorů lze samozřejmě umístit i radiátor vodního chlazení až do délky 360 mm (za čelo), popřípadě vybavit vrchní panel dodatečným 140mm ventilátorem.

RECENZE

„V rámci našich sestav a spolupráce s firmou FSP jsme zvolili také jejich case, která přináší mimořádně líbivý vzhled. To je v kombinaci s přijatelnou cenou poměrně slušné plus, ovšem není všechno zlato, co se třpytí. Tato bedna ve svém základu přináší čtveřici RGB ventilátorů, čímž by měl být zastoupený dostatečný airflow pro začátek. Tím pádem případnému kupujícímu odpadá starost s nákupem dalších ventilátorů. Dokonce by se dalo říct, že ventilátory nejsou ani nijak extrémně hlučné a mají i přijatelnou účinnost, avšak přináší i jednu z prvních nevýhod, kterou je RGB osvícení. Pokud stejně jako my máte desku, která disponuje ovládáním s led podsvícením jednotlivých komponent (v našem případě u ASUS funkce AURA), tak rozhodně zapomeňte na měnění, popřípadě synchronizaci světel společně s deskou. Uživatel má totiž možnost měnit podsvícení pouze za pomoci kontroléru integrovaného do samotné case. Další podstatnou nevýhodou je přední část case, která je vyrobena z temperovaného skla, které je od přední strany ventilátoru pouze odsunuto o zhruba dva centimetry. Proto by se dalo říci, že přední „sání“ do bedny není dostatečné.

Mimoto se na přední části nachází také prachový filtr, což je kapitola sama o sobě. Magnetický filtr má totiž velikost o něco menší než jsou průduchy předních ventilátorů, tudíž při jeho používání vidíte nehezký rámeček samotného filtru. Kromě toho je, jak jsem již zmínil, připevněný pouze na magnet, a to znamená, že pokud převážíte PC stejně často jako my, nebo dokonce i pokud váš počítač stojí na místě, tak filtr po čase sjede níže a nejednou se nám stalo, že filtr zasahoval do prostoru ventilátoru, čímž začala bedna dělat poměrně nehezký zvuk.

Ale abychom nebyli pouze u nevýhod, jedna z předních výhod této bedny je skvělá možnost kabel managementu. Zručný uživatel si dokonce poradí natolik, že lze vidět snad pouze přídavné napájení grafiky. Mimoto řešení bedny také přináší dostatek místa i pro rozměrnější grafiky a také je skvěle vyřešené upínání pro 2,5 SSD disky, které lze viditelně umístit pod základní desku.“ Michael Franěk, hardware expert Hitpoint.cz

FSP CMT510 KUPUJTE NA CZC.CZ