DreamHack Winter 2013: Preview play-off českých expertů

Play-off StarCraft II turnaje na DreamHack Winter 2013 se nezadržitelně blíží a my vám přinášíme podrobné preview od vážených osobností domácí scény. O své názory a PredYkce se s vámi podělí dvojnásobný šampion NSL Vojtěch „h34D_hUnT3R“ Veselý, legendární český Terran Tomáš „PredY“ Pospíšil a trenér nejlepšího českého týmu eSuba Zdeněk „Horroren“ Pelcl. Rozlosování play-off naleznete zde.

dreamhack_featured

Preview od Vojtěcha „h34D_hUnT3R“ Veselého:

Dreamhack Winter je v plném proudu, ve skupinách jsme se zatím nedočkali žádných šokujících překvapení, tedy až na pěkné TvT hry od ForGG, který ukázal, že i v Evropě jde natrénovat špičkový mech. Predikovat výsledky pavouka mělo být tedy o to snazší, neboť řadu výsledků již máme k dispozici, ovšem se vší jednoduchostí zametl dvojitý pavouk, který má jakýsi speciální systém prohazování hráčů z WB do LB. Nejen, že jsme se s veleváženým kolegou PredYm neshodli ve výsledcích, ale dokonce jsme se neshodli ani v tom, jakým způsobem budou hráči padat z WB do LB. Náš přátelský souboj v theorycraftu se tedy bude odehrávat i na poli metodologie, kdo bude přesnější?

h34d

K PredYkování minulého velkého turnaje na Blizzconu jsem přistupoval s chladnou hlavou a nevěřil jsem v překvapení, nyní jsem si dovolil trošku popustit uzdu fantazii a zkusit držet palečky Jaedongovi, aby konečně stanul na trůnu. Na Blizzconu ukázal, že ZvT by pro něj neměl být problém, výborný mutalisk control, nekonečný haras s lingama, pokud se skutečně střetne s nejlepším TvZ hráčem TaeJou, bude to podívaná pro bohy. Na trůn si bude jistě brousit zuby i současný šampión sOs, ale jeho startovní pozice v LB již nepřipouští žádné chyby a jelikož on jich již ve skupině několik udělal, nemyslím si, že se mu podaří obhájit prvenství. Podobně chyb se nedokáže ve svých hrách vyvarovat HerO, Leenock a INnoVation, proto ač předvádí velmi pěkné hry, na nejvyšší příčky to stačit nebude. O něco lépe by na tom měl být bývalý GSL šampión Life a překvapit by také mohl MMA. Stále jsou to však hráči, kteří nemohou porazit TaeJu a to jednoduše proto, že nehrají Protosse.

HH-pavouk_s
Tip h34da na vývoj play-off

Co se týče našeho oblíbeného ne-Korejce a objektu Wriesových mokrých snů, NaNiwy, ten dostal poměrně špatný los. Na první kolo pro něj asi nejméně hratelný soupeř – chytrý zerg Life. Na Blizzconu Soulkey ukázal, že cesta jak porazit NaNiwu vede přes nestandardní agresi, neboli rozhození NaNiwových přesně vypočítaných buildů, což snad Life pochytil a pokusí se to zopakovat. V LB ho pak bude čekat opět asi nejtěžší možný soupeř a to Leenock, který si již z MLG ve WoL pamatuje, co na NaNiwu platí. Zajímavá situace by byla, pokud by se ale NaNiwa ubránil a jak řekl Artosis „udržel tuto pozici“, neboť pak by se mu mohlo podařit probít se i přes dva Terrany a zaparkovat až u sOs/Jaedonga, kde se bude lámat chleba.

Preview od Tomáše „PredY“ Pospíšila:

predy_featured

Jelikož takový turnaj je snad nemožné přesně předpovědět, protože ve výsledcích hraje roli nejen skill ale nespočet dalších proměnných, o kterých my nemůžeme vědět, vsázím na stará a osvědčená jména jako JD a TaeJa. Poměrně hodně věřím i NaNiwovi a Hyunovi, až by se možná někteří mohli podivit jak moc, ale přece jen to nejsou žádná ořezávátka a Hyun již dříve prokázal svůj skill, i když na WCS finals pro mě překvapivě nehrál vůbec dobře, věřím mu.

Predy-pavouk_s
Tip PredYho na vývoj play-off

Preview prvních zápasů od Zdeňka „Horroren“ Pelcla:

Patience versus MMA

  • Patience je u mě černým koněm tohoto DreamHacku. Po včerejším výkonu, kromě prohry s TLO, si myslím, že má dobře šance v play-off, ačkoliv je MMA velké jméno, tak bych se nedivil, kdyby Patience vyhrál 2:1.

TaeJa versus HerO

  • Po Jaedong vs. INnoVation asi druhý nejvyrovnanější match. Nicméně HerO hledá svou zašlou slávu, kdežto TaeJa je nyní ve formě, takže zde postoupí pravděpodobně zástupce Terranů.

Jaedong versus INnoVation

  • Epický zápas. Jaedong, který i přes včerejší výhru ve skupině byl „not amused“. Jeho jediným cílem je vyhrát a nebýt věčně druhý a plně se soustřeďuje na play-off, kde k jeho smůle potkává INnoVationa, který je známý zabiják Zergů. Srdce JD, hlava INno. Jaedong, i když vyhraje, tak to opravdu nebude mít lehké, protože v dalším kole nejspíš bude čekat Life, který má velmi kvalitní ZvZ. Podle mě v horní části pavouka by měl JD cestu lehčí. Na druhou stranu pokud vyhraje INnoVation, tak bude mít velkou šanci se dostat daleko, dokud nepotká TaeJu, MMA nebo Patience ve finále WB.

horror

Life versus Naniwa

  • Ne, že bych v předchozím JD/INno preview počítal s vítězstvím Lifa, ale ano, předpokládám, že vyhraje. NaNiwa je sice non-korean a spousta lidí mu fandí, ale myslím, že proti Lifovi mu to fakt stačit nebude. Může ho jednu hru překvapit, přeci jen je to Protoss, ale můj tip je 2-1 pro Zerga.

TLO versus JYP

  • Velmi zajímavý zápas. Fandím TLO a jeho démonskému stylu, kde si soupeř nemůže být ničím jistý. JYP delší dobu nic extra neukázal a jeho výkon ve skupině byl nemastný. TLO porazil v PvZ Patience a 2-1 relativně těsně prohrál s NaNiwou, takže šance pro ne-Korejce jsou zde vyšší než u NaNiwy podle mě.

ForGG versus Leenock

  • Ani jeden z hráčů si v základní skupině TvZ nezahráli, takže je docela složité spekulovat, jak zrovna mají nadrceno. Nicméně favoritem je Leenock.

Goswser versus sOs

  • Třetí ne-Korejec má nejmenší šance ze všech. Potka sOse je poměrně smůla. Ten sice ve skupině dostal od Terranů poměrně kapky, ale v PvZ nedávám Goswserovi žádnou šanci. Sorry murica.

Polt versus HyuN

  • Toto by měl být asi nejvyrovnanější zápas prvního kola LB. Oba mají relativně podobné šance, opravdu těžko říct. Každopádně pro Polta hovoří zápas vs. Life ve skupině, v níž podal slušný výkon, zatímco HyuN si ve skupině ZvT neužil. Můj tip je, že Polt vyhraje.