European Masters: Formát a harmonogram

Trvalo to několik měsíců od ohlášení European Cupu, avšak za tu dobu se změnilo mnohé, dokonce i název. Nově se tedy celoevropské finále pro dílčí European Regional Leagues (ERL) nazývá European Masters (náhoda?) a my už známe vše důležité!

Formát

European Masters po vzoru Mid-Season Invitational nebo Worlds začínají Play-In fází. V té bude spolu soupeřit 12 týmů rozdělených na základě seedingu do 4 skupin po 3. Tam týmy mezi sebou odehrají každý s každým BO1 zápasy a nejlepší 2 se mohou těšit na postup do Play-In playoffs. Tam týmy budou bojovat nejprve v BO1 a poté v BO3 sérii, k postupu z do hlavní části tak stačí uhrát 3 hry. V konkurenci původních 12 týmů se tedy dozvíme dva nejlepší, které doplní předem známou čtrnáctku celků čekající v základních skupinách European Masters. Je to právě Play-In fáze, kam vítěz Hitpoint Masters #9, eSuba, získala slot!

Samotná hlavní část také bude začínat skupinami. V těch se představí 16 týmů z celé Evropy. Chybět nebudou ani 4 zástupci z Challenger Series z minulého roku. Týmy budou znovu rozděleny do 4 skupin na základě seedingu, tentokrát po 4. Ve skupinách mezi sebou budou týmy znovu bojovat každý s každým v BO1 sériích. Do playoffs postupují 3 týmy, přičemž vítězové skupin jsou dosazeni rovnou do čtvrtfinále. Týmy na druhé a třetí pozici tak začnou v osmifinálových duelech BO3 duelech. Stejný formát platí pro čtvrtfinále i semifinále a až samotné finále celých European Masters bude slibovat BO5 formát.

Harmonogram

Základní část Play-In fáze: 9.-10. duben, The Haymarket Theatre, Leicester, Velká Británie
1. kolo playoffs Play-In fáze (BO1): 11. duben, The Haymarket Theatre, Leicester, Velká Británie
2. kolo playoffs Play-In fáze (BO3). 12. duben, The Haymarket Theatre, Leicester, Velká Británie

Základní část European Masters: 14.-17. duben, The Haymarket Theatre, Leicester, Velká Británie

Osmifinále a čtvrtfinále European Masters: 19.-22. duben, The Haymarket Theatre, Leicester, Velká Británie

Semifinále a finále European Masters: 28.-29. duben, LCS Studios, Berlín, Německo