Evropská LCS mění název a představuje nové týmy

Se vstupem do nové sezóny přichází změny nejen ve Vyvolávačově Žlebu, ale i mimo něj. Evropská League of Legends Championship Series (EU LCS) se přejmenovává na League of Legends European Championship (LEC). Změna ovšem není pouze na úrovní názvu, ale zahrnuje i přímou spolupráci týmů s Riotem.  Nová LEC by pak měla být uzavřená po vzoru severoamerických sportovních lig.

S příchodem LEC na scénu se představí i nové týmy, které letos nehrály EU LCS. Těmito týmy budou exceL Esports, Origen, SK Gaming a Rogue. Jelikož však počet týmů zůstává na deseti, musely se některé týmy vzdát svého místa. Mezi tyto týmy patří fanoušky velmi oblíbení Unicorns of Love či týmy Giants Gaming, H2K a Roccat.

Zbylých šest stálých organizací, které se budou účastnit LEC musely zaplatit vstupní poplatek 8 000 000 €. Nově příchozí organizace musely při svém vstupu uhradit poplatek rovnající se částce 10 500 000 €. Všechny týmy budou nyní v nově vytvořeném modelu úzce spolupracovat s Riotem a výdělky si budou dělit rovnoměrným dílem. Zvýší se také i minimální platy hráčů.

„Být komerčním partnerem je pro nás velice výhodné, namísto předchozí smlouvy, kde Riot rozhodoval a týmy to musely respektovat,“ uvedl vlastník organizace Vitality Nicolas Mauer. Dále pak dodal: „pracovat přímo s Riotem je výtáná změna. Z pozice vlastníka týmu a komunikační roviny to vytváří prostředí, kde všichni směřují za stejným cílem i přes to, že bojujeme proti sobě ve Žlebu.“

Představeno bylo i nové logo soutěže. Riot uvedl, že spolupracoval s firmou DesignStudio. Ta je známá například pro vytvoření současného loga Anglické Premier League či loga fotbalové Ligy Mistrů. „Je to pro nás velký krok, máme nové jméno, nové logo a pracujeme i na novém studiu,“ uvedl člen managmentu ligy Remer Rietkerk.

NOVÉ TÝMY:

Zatímco britská organizace exceL Esports je zcela nová ve světě League of Legends, tak týmy Origen či SK Gaming si už zahrály i na Mistrovství Světa. Tým Rogue, jenž je pod hlavičkou ReKT Global bude třetím týmem s vlastníky především ze Severní Ameriky (společně s Misfits a Splyce). Mezi investory týmu Rogue patří například DJ Steve Aoki nebo členové kapely Imagine Dragons.

Společnost RFRSH Entertainment, jenž zakoupila místo v LEC se rozhodla nepoužít název Astralis pod kterým vystupuje v Counter-Strike. Namísto toho společnost odkoupila většinový podíl v Origen, zatímco zakladateli a Enrique „XPeke“ Martinezovi zůstal menřinový podíl. Právě Xpeke by se pak měl stát tváří organizace a měl by mít na starost styk s fanoušky. Tým SK Gaming se pak vrací na nejvyšší Evropskou scénu po tříleté pauze. Naposledy si zahrál v EU LCS 2015 v letním splitu.

Zdroj: Riot Games

Autor: Matěj Smolarčík