GameFFest se blíží!

Již přesně za týden se v Praze sejdou příznivci všech typů her na druhém největším českém festivalu fantasy, sci-fi a herModrá škola na Hájích se také otevře příznivcům fantasy, hororu, anime a příbuzných žánrů. Letošní ročník přináší přes 120 herních míst, 500 pořadů a slibuje odhalení nové herní konzole. Díky spolupráci s pořadateli se také můžete těšit na překvapení, které pro vás s Hitpointem aktuálně  chystáme. Máte se na co těšit!

„V průběhu festivalu představíme veřejnosti poprvé v ČR herní konzoli Playstation Vita. Na hráče všech věkových kategorií čeká největší herna v Praze. K dispozici bude 40 konzolí, 40 počítačů a 40 stolů určených deskovým hrám,“ řekl Václav Pravda, ředitel festivalu PragoFFest. Návštěvníci si mohou naučit a zahrát všechny typy her, a to od videoher přes deskové, karetní, hudební a taneční, až po hry na hrdiny. Účastníky čtyřdenního festivalu také zaujme přednáškový program GameLine se 40 pořady o hrách (např. o novince Mass Effect 3, o vzniku nového herního studia Warhorse či o Star Wars v hrách). V hernách hudebních a tanečních her na ně čeká Dance Dance Revolution, Guitar Hero nebo RockBand. Chybět nebudou ani prezentace horkých novinek z herního světa či turnaje o ceny.

Tento ročník festivalu se zaměřuje na hry více než jeho předchůdci. „Mezi novinky patří spolupráce komunitou kolem bojových her, která u nás připraví mezinárodní turnaj v hrách Tekken a Super Street Fighter. Dále spolupráce s Arcade hry, která přivede na GameFFest 8 herních automatů. Chybět nebude ani Muzeum videoher, turnaj v nové edici karetní hry Magic The Gathering a největší hraní válečné hry miniatur z 2. světové války Flames of War,“ dodal Václav Pravda.

Ostatní programové linie a jejich přednášky, besedy, projekce, soutěže a workshopy jsou připraveny zejména pro příznivce japonské kultury a pro hráče Dračího Doupěte a dalších her na hrdiny. Podobně si užijí i fanoušci seriálů a filmů Harry Potter, Pán prstenů, Star Trek, Star Wars, Stmívání… Literární program a přednášky zaměřené na vědu a techniku jsou připravované ve spolupráci se spisovateli, výtvarníky, redaktory, odborníky a vědci.
Ve speciálním programu lze najít Večer fantazie s pestrým programem včetně divadla podle počítačové hry World of Warcraft a křtů knižních a herních novinek, diskotéku, ohnivou show, kostýmovou soutěž, IQ test Mensy ČR, manga knihovničku, výstavu obrazů, tombolu a podobně.

Další informace o programu naleznete na stránkách www.pragoffest.cz a www.gameffest.cz.

O PragoFFestu

PragoFFest vznikl v roce 2010 rozšířením tradičního Pragoconu (od 1997) o bohatý program GameFFestu a zajištěním lepší organizace a služeb (včetně občerstvení a ubytování). Zábava je určena všem věkovým skupinám od 8 let. Festival pořádá občanské sdružení SFK Avalon, pořadatel série tří Festivalů fantazie ročně. První PragoFFest v roce 2010 navštívilo přibližně 1 800 návštěvníků, druhý už 2 600, a to s rostoucí spokojeností. V roce 2012 se očekává příliv více než 3 200 návštěvníků.