ASUS představuje grafické karty GTX 660 a GTX 650

ASUS představil grafické karty řad GeForce GTX 660GeForce GTX 650, určené zákazníkům, kteří hledají komponentu pro vylepšení grafického výkonu svého počítače. Karty nabízejí 28nm technologii grafického procesoru od společnosti NVIDIA a kompatibilitu s rozhraním DirectX 11. Obě řady karet obsahují speciální funkce od společnosti ASUS a spoléhají na vybrané grafické procesory zaručující lepší možnosti přetaktování a systém chlazení DirectCU sloužící k efektivnějšímu odvodu tepla. Digitální napěťové regulátory DIGI+ VRM a odolné komponenty Super Alloy Power přispívají k vyšší stabilitě a životnosti karet. Nástroj GPU Tweak umožňuje jejich snadné ladění. Doporučená cena karet ASUS GTX 650 začíná na 3090 Kč s DPH, v případě modelů ASUS GTX 660 pak na 5790 Kč s DPH.

Obě řady zahrnují modely s označením TOP, u nichž zákazníci získají pečlivě vybrané grafické procesory zaručující lepší výkon již v továrním nastavení. Při výběru grafických procesorů se zohledňuje zejména vyšší odolnost při přetaktování, zatímco PCB a součástky systému napájení podstupují náročnější testování na odolnost proti vysokým teplotám a maximálnímu zatížení. Grafické jádro karty GeForce GTX 660 DirectCU II TOP je taktováno na frekvenci 1 137 MHz, což je o 104 MHz (o 10 %) více než u referenčních karet. Model GeForce GTX 650 DirectCU TOP využívá jádro taktované na 1 215 MHz, což je o 157 MHz (o 14,8 %) více než u referenčních karet.

Systém chlazení DirectCU a technologie pro snížení hluku

Grafické karty GeForce GTX 660 DirectCU II TOP a GeForce GTX 650 DirectCU TOP jsou vybaveny systémem chlazení DirectCU od ASUSu, využívající ploché celoměděné teplovodivé trubice, které jsou v přímém kontaktu s grafickým procesorem. Model GeForce GTX 660 DirectCU II TOP nabízí dvojnásobnou styčnou plochu, což se promítá do okamžitého zlepšení odvodu tepla. Oproti konkurenci je hlučnost obou karet až třikrát nižší a provozní teploty o 20 % nižší.

Digitální napájení přispívá ke zvýšení výkonu, spolehlivosti a životnosti

Dvojice modelů s označením TOP přinese uživatelům PC i hráčům vyšší stabilitu systému a lepší možnosti přetaktování, a to zásluhou digitálních napěťových regulátorů ASUS DIGI+ VRM a odolných komponent Super Alloy Power. Obě grafické karty nabízejí širší rozsah modulace napětí. Komponenty Super Alloy Power využívají cívky s pevným jádrem, u nichž se ani při maximálním zatížení neobjevuje nepříjemný bzučivý zvuk, a kvalitní kondenzátory s životností 50 tisíc hodin, což odpovídá dvojnásobku životnosti běžných kondenzátorů.

Snadné a intuitivní ladění

Modely ASUS GeForce GTX 660 DirectCU II TOP a GeForce GTX 650 DirectCU TOP jsou vybaveny nástrojem pro ladění karty s názvem GPU Tweak. Jeho prostřednictvím lze snadno upravovat frekvenci jádra i paměti, nastavení ventilátorů a napětí – to vše zásluhou intuitivního uživatelského rozhraní.

O společnosti ASUS

ASUS, jeden ze tří předních výrobců notebooků a tvůrce nejprodávanějších základních desek, je vůdčí společností nové éry digitálních technologií. Společnost ASUS navrhuje a vyrábí produkty, které vyhovují potřebám dnešních digitálních domácností, kanceláří i jednotlivců. Její portfolio zahrnuje základní desky, grafické karty, optické disky, displeje, stolní PC, Eee Boxy a počítače all-in-one, notebooky, netbooky, tablety, servery, multimediální zařízení, bezdrátová řešení, síťová zařízení a mobilní telefony. Společnost ASUS se zavázala přinášet kvalitu a inovace, a také proto v roce 2011 získala 3886 ocenění a ve svém odvětví dosáhla velkého uznání zásluhou revolučního počítače Eee PC. Díky více než 11 000 zaměstnancům na celém světě a špičkovému výzkumnému a vývojovému týmu čítajícímu 3 100 inženýrů činil obrat společnosti za rok 2011 11,9 miliardy amerických dolarů.