Harpner potřetí v řadě králem PragoFFestu

Sobotní StarCraft II řežba na letošním PragoFFestu je za námi a my známe celkového vítěze turnaje. Potřetí za sebou se jim stal špičkový domácí Protoss Tomáš „Harpner“ Bruštík, který zvítězil i na dvou předchozích ročnících v letech 2012 a 2013. V podstatě by se dalo říct, že to málokdo čekal, protože Bruštík v poslední době tolik nehrál a nebyl až tak vidět. Nicméně zkušenosti a dovednosti vzaly za své a Harpner znovu zničil všechny své soupeře. Tak se pojďme podívat, jak to celém probíhalo.

e1391078752992214

Do Prahy se sjelo dohromady osm hráčů. Čtyři dostali pozvánku, stejný počet se pak kvalifikoval z online turnaje. Vidět jsme mohli zástupce české špičky. Nechyběl třeba dosavadní Mistr ČR Ondřej „Reitor“ Svojše, nejlepších Čech z ASUS ARENY Petr „Petros“ Vítek nebo terranská naděje Alexandr „Wanty“ Ambróz. Zúčastnění byli rozlosováni do dvou GSL skupin, přičemž netradičně tři postupovali přímo do play-off s tím, že vítěz skupiny byl rovnou vsazen do semifinále. Hráč na posledním místě se pak musel s pokračováním v turnaji rozloučit.

harpner

Ve skupině A šel z prvního místa Harpner, když nejdříve porazil Vojtu „Zasz“ Poláka a  následně svého spoluhráče z eSuby Wantyho, jenž se umístil třetí. Druhé místo obsadil Václav „Lancel“ Hejný, který sis jej vybojoval v odvetném duelu proti zmíněnému Wantymu. Skupinu B ovládl po vítězství nad kolegy Pavlem „Veriol“ Huškem a Josefem „meny“ Ottou Reitor, hned za ním skončil právě meny a postupující trio uzavřel Petros. Čtvrtou, tedy nepostupovou příčku bral Veriol.

Záznam z PragoFFestu 2014, včetně finále:

Play-off se skládalo ze dvou předkol, kde v prvním duelu Wanty jen těsně podlehl menymu a Petros porazil Lancela. Následné semifinálové bitvy dopadly celkem jednoznačně. Harpner bez ztráty jediné mapy roznesl menyho a Reitor si smlsl na Petrosovi. Velké PvP finále přineslo souboj generací, v němž se ukázalo, že Harpner ani zdaleka nepatří do starého železa a snad i s trochou překvapení zasadil Reitorovi tvrdou lekci v podobě vítězného masakru 3:1, za což si vysloužil elegantní tablet značky ASUS v hodnotě 5000 Kč. V souboji o třetí místo si meny poradil s Petrosem a tím zástupci týmu eSuba získali všechna místa na stupni vítězů.

Konečné pořadí StarCraft II turnaje PragoFFest 2014

1. místo: Česká republika e1344623091626740 Tomáš „Harpner“ Bruštík
2. místo: Česká republika e1344623091626740 Ondřej „Reitor“ Svojše
3. místo: Česká republika e1344623091626740 Josef „meny“ Otta
4. místo: Česká republika  Petr „Petros“ Vítek