Je to za námi aneb jaké bylo ASUS FINALS 4

Hotové, vyřízené. Včera byla akcí ASUS FINALS 4 oficiálně zakončena čtvrtá sezóna Národních lig ve hrách Quake Live a StarCraft II. Brněnský sál Břetislava Bakaly byl narván k prasknutí a závěrečná show byla zase posunuta o úroveň výš. Dovolil jsem si pro vás připravit takový stručný report již od pátečných příprav z mého pohledu.

ASUS FINALS 4

Hlavní přípravy začaly v pátek, den před akcí. Úkoly byly rozděleny a já osobně jsem byl na nohou hned od rána, protože bylo potřeba nejdříve zajet do Makra nakoupit občerstvení, následně vyzvednout smOka a jeho nálož věcí – to vše odvézt do sálu (kde jsme se potkali s mortim) a pak honem rychle vyzvednout dusík pro overclockery. To byly hlavní dopolední úkoly. V podstatě tím započal návoz veškeré techniky, notebooků, monitorů, Tytánů, cen a tak dále. Bohužel současně s tímto vším probíhala na místě jakási důchodcovská akce, takže bylo všude mnoho místa a krásně se dalo například s těžkými bednami zvukařů manipulovat, ale ještě se to dalo. Koneckonců jsme od nich pak dostali bagety se slovy, že ať vidíme, že důchodci nejsou hamižní.

Ještě lepší situace nastala, když posléze přišla zpráva od české celní správy, která nám zabavila balík ze Spojených států od TwitchTV, kde byly trička a další blbinky do soutěží a pro VIP hosty. Proč se tak stalo jsme nepochopili, protože uvedené důvody zabavení se naprosto rozcházely s tím, co bylo vyplněno ve formuláři při odeslání. Bohužel s tím nešlo už nic dělat, takže leda příště. Pátek jsme tedy strávili hlavními připravami, kupodivu šel tentokrát dobře internet, nenastal žádný problém a vše šlapalo nadmíru dobře. Dokonce se nám podařilo sehnat koberec, čímž se hlavní stage vzhledově pěkně vylepšila, což bylo od minulých sezón další zlepšení.

Následující den jsme celé dopoledne ladili detaily a dá se říct, že vše bylo v pohodě, tedy až na Wifi připopojení v doprovodném programu, které na malý čas znemožnilo jeho hladký průběh. Naštěstí se dořešil i tento problém a návštěvníci mohli soutěžit v DiRT 3, StarCraft Master, Bomberman a Quake Live po celou dobu konání ASUS FINALS. Během toho běžela v sále hlavní show, kterou moderoval právě smOke a Alžběta Trojanová z TV pořadu RE-PLAY – na jejich bedrech také běželi další soutěže o hodnotné ceny.

Bohužel jsem neměl možnost moc vidět ze samotných zápasů (reporty z nich však budou – o ty se bát nemusíte) a tak si pamatuji pouze útržky a hlavně strhující bitvu o třetí místo v Quakovi. To byla skutečně paráda a hlavně publikum udělalo naprosto dokonalý kotel. Atmosféra byla úžasná a vůbec bych se nebál ji srovnávat se zahraničními akcemi, samozřejmě v logickém měřítku úměrnosti.

Finále lig tedy nakonec ovládla stejná dvojice jako minule, a to krysa (QL) a h34D_hUnT3R (SCII) – ti podali za celou sezónu nejlepší výkony a byli za to náležitě odměněni. Diváci vypadali celkem spokojeni a první ohlasy jsou plné chvály. Z role pořadatele mohu objektivně říct, že jsme naší show zase posunuli o další level směrem vzhůru a už se těšíme na další pokračovaní. Samozřejmě nejsme dokonalí a určitě bylo co vytknout, proto budeme rádi, když se s námi o vaše názory a pocity podělíte, abychom do příště mohli případné nešvary vylepšit a našim fanouškům a návštěvníkům připravit ještě lepší akci. A kdo ví, třeba už i na jiném místě.

Hitpoint tým v sále Břetislava Bakaly skončil kolem desáté hodiny večerní se všemi sbalenými věcmi – unaven a naprosto zmožen. Byl to další konec. Konec čtvrté sezóny, konec velké akce, ale zároveň i začátek něčeho nového. Všichni to víme a už se hrozně těšíme na páté pokračování, které by teoreticky mělo proběhnout začátkem léta. Ale to už bych moc předbíhal. Na samotný závěr bych chtěl ještě jednou poděkovat všem z organizačního týmu, návštěvníkům a hráčům – byla to fakt pecka!

Sakra.. ještě jsem si vzpomněl, že musím v pondělí kolem šesté ráno odlepit a odmotat 50 metrový UTP kabel, na němž stálo celé ASUS FINALS.. No, to bude zase kopec srandy..