LC Summer 2013: Report finále

Neo Planet S

Úvodní mapa grandfinále LanCraft Summer 2013 nabídla poměrně opatrná začátek z obou stran a téměř stejné buildy. Jediná změna byla ve výběru techu. Harpner šel do Twillightu, h34D_hUnT3R se vydal cestou Roba. A právě to se ukázalo jako rozhodující. Zástupce klanu eSuba totiž předpokládal, že svého protivníka dorazí onebase Blinkem, ale bohužel v době, kdy přišel, měl jeho soupeř postavenou expanzi, připravené dva Photon Overcharge a rozrůstající se skupinku Immortalů. Jelikož Harpner neudělal žádné škody a h34d se s klidem ubránil, tak bylo o vítězi de facto rozhodnuto. Protoss z týmu nEophyte pak klidným jediným útokem získal první mapu.

H_H_neo

Whirlwind

Obří Whirlwind byla o poznání mnohem divočejší. Oba dva hráči se rozhodli pro vysoce agresivní strategie a my jsme byli svědky skvělých micro bitev. Když už to vypadalo, že si h34D nenechá ujít vítězství ani na této mapě, nawarpoval mu Harpner do těžby dva Zealoty, kteří jej odřízli od incomu a nemohl tak vyrábět žádné jednotky. Mezitím se v mainu Harpnera neustále bojovalo s velmi malým počtem jednotek. Harpner neměl potřebný gas a mohl dělat jen Zealoty a tak se rychle snažil něco natěžit, aby jej mohl vyrobit a útok v pohodě odrazit. To se mu nakonec se čtyřmi Probami povedlo, vyslal ven Stalkera a po zběsilém vývoji urval druhý bod (první měl na kontě díky postupu z Winners bracket).

H_H_whirl

Akilon Wastes

V agresivním duchu se neslo i třetí dějství, které zpočátku vypadalo tak, že skončí poměrně rychle, když šel Harpner do rychlého 3-Gate, ovšem h34D_hUnT3R předvedl naprosto parádní obranu a svého protivníka zatlačil zpátky. Posléze hra ještě chvíli pokračovala na onebase, ale bylo vidět, především na supply, že je h34D hodně vepředu. Hráči expandovali, switchli do Colossus techu a čekalo se finální střet. Ten nakonec přišel pod headovou rampou, kde snadno rozsekal Harpnerovy jednotky a srovnal stav utkání na 2:2.

H_H_Akilon

BelShir Vestige

Na čtvrté mapě PvP mirroru se rozhodlo o celkovém vítězi LanCraft Summer 2013. Tentokrát oba dva Protossové zahájili opatrně, bez většího risku a rychle si zabrali své expanze. Následující dění na BelShiru nebylo moc výživné. Byla vidět velká opatrnost, nikdo nechtěl udělat žádnou chybu. Každopádně h34D_hUnT3R se každou uplynulou minutou dostával do popředí a perfektním harrasem mainu nenechal Harpnera odpočinout, čímž ho dokonale rozhodil. Při posledním velkém Warp Prism dropu už Harpner věděl, že buď nyní svého rivala zničí nebo skončil. Bohužel pro něj dopadla útok špatně a musel psát GG, čímž se h34D na konci své kariéry stal ještě šampiónem.

H_H_belshir