Los a preview skupiny pro NSL5 v Brně

LOSOVÁNÍ SKUPIN

SKUPINA A: HARPNER, WOCHTULKA, ZULACECEK, MARKUS, CROSSGUARD

První skupina brněnského klání se musí líbit především fanoušků Protoss vs. Protoss mirroru, jelikož zde máme hned čtyři zástupce této rasy, které doplňuje osamocený Terran. Favoritem na přímý postup do čtvrtfinále není nikdo jiný, než samotný Harpner. Hráč eSuby má velmi dobrou formu a je hlavní aspirantem na celkové vítězství, jako se mu to podařilo na úvodní NSL5 LAN na Creontechu v Bílovci. Další pořadí je ve hvězdách, protože půjde o nevyzpytatelné duely. Dle papírových předpokladů by si měl postup pohlídat Wochtulka a pak už to může být téměř kdokoliv. My si dovolíme tipovat Zulaceceka, jenž se právě na ostravském turnaji uvedl v dobrém světle.

SKUPINA B: MENY, LADABAZ, STREET, SHADYE, KACER

Béčko bude dost možná asi nejzajímavější skupina – dá se říct –  takzvaná skupina smrti. Máme tu překvapení z Creontechu, menyho, který byl na 1. NSL5 offline akci stříbrný, Streetwalkera, matadora české scény, stále čekajícího na větší úspěch. Talenta shadyeho, který se nám v Heart of the Swarm mírně ztratil, brněnského krále všeho-buildů Kacera a na samotný konec jediného Slováka v soutěži – Ladabaze, jenž sice před nějakým měsícem zpátky ukončil kariéru, ale jak se zdá, plánuje návrat. Jak tohle dopadne si netroufáme odhadnout.

SKUPINA C: PREDY, BLOB, NEXT, MEK, THEBIS

Poměrně jasná skupina, ve které by měli být jasní postupující, a to PredY a BloB, jejichž vzájemný duel by měl rozhodnout o postupujícím do čtvrtfinále. Nečeká se tedy nic jiného, že si se svými soupeři oba poradí docela hladce. Otazník však poletuje nad třetím místem, které pošle jednoho z hráčů do předkola. Dle našich predikcí by na tento post neměl dosáhnout Thebis, dříve výtečný hráč, avšak nyní se spíše potýká s obrovským propadem, viz. poslední NSL LAN. Porvat o play-off by se měli teda Terrané Next a mek. TvT přinese s největší pravděpodobností velkou mech bitvu, tak uvidíme jak dopadne.

SKUPINA D: H34D, VERIOL, MIKEN, DEVZ, BARTH

Šampión je zpátky! Protoss h34D_hUnT3R se v Brně zapojí do páté sezóny NSL a bude se snažit urvat dostatečný počet bodů na postup do závěrečné fáze. Co od něj čekat? To těžko říct, dlouho nebyl vidět, ale jak víme, je schopen tvrdě trénovat a pak pořádně zamotat kartami. Proto ho tipujeme jako možného vítěze skupiny. Místo by mu mohl vyfouknout maximálně Veriol. Kapitán eSuba.Academy nehraje vůbec zle a měl by bezpečně postoupit do play-off.  Trio Miken, devz, Barth by pak mohlo svést bitvu o poslední slot.