MarineKing vyhrál MLG Winter Championship!

O víkendu proběhl v americkém státě Ohio, konkrétně ve městě Columbus, završující turnaj zimní sezóny Major League Gaming v podobě MLG Winter Championship. Stovky diváků,  ti nejlepší hráči z celého světa, populární komentátoři jako Day[9], DjWheat, Artosis a Tasteless, a k tomu všemu velmi slušné prizemoney 76 000 dolarů. Obrovsky populární turnaj opět ukázal, proč je tak prestižní, že ve sledovanosti porazil i kabelovou televizi MTV. Pro diváky bylo připraveno několik streamů, živě se přenášely téměř všechny zápasy a vám tak, pokud jste se dívali,  neuniklo nic důležitého.

MLG Winter Championship se hrálo svým zcela jedinečným herním systém, který je možný vidět pouze v této americké soutěži. Ten se skládá z hlavní skupinové fáze, Open bracketu, který přechází do klasického Losers bracketu a miniaturního Winners bracketu, v němž jsou pouze čtyři vítězové základních skupin. Skupiny se tentokrát skládaly ze šestnácti kvalifikovaných hráčů skrze MLG Winter Arenu, jež se odehrála o několik týdnů zpátky. Zbytek hráčů, kteří se přihlásili, museli bojovat v Open bracketu. Samozřejmě zde nechyběly velké světové hvězdy. Snad jen škoda, že svoji účast omluvila trojice Korejců – Mvp, NesTea a Leenock – jelikož mohla velkým způsobem zamíchat pořadím. I tak ale nebyla o špičkové hráče nouze.

MC se na MLG moc nepředvedl

Nejdříve se zaměříme na skupinovou fázi. Velmi „překvapivě“ ovládli všechny čtyři skupiny Korejci, jmenovitě MarineKing, DongRaeGu, PartinG a Heart. Zkrátka na ně nikdo neměl, byli naprosto suverénní. Ti si tak vybojovali svá místa ve vrchní části pavouka. Zbytek participantů spadl do Losers bracketu. Do něj se překvapivě neprokousal favorizovaný Zerg Stephano, jež před byl před touto částí vyřazen Inorim. Ve spodní části pavouka vypadl velmi brzy IdrA, jehož skalp urval Polt. Rovněž bychom neměli opomenout brzký konec MCho, za nímž stojí kontroverzní Naniwa a následně také neúspěch PuMy, jehož deklasoval Socke.  Tento německý hráč ovšem ukázal velkou formu a domů poslal ještě DeMusliMa, Crazymovinga a TheStC, za což si bezpochyby vysloužil notnou dávku uznání. Jeho řádění zastavil až HuK. Kanaďan byl také k nezastavení a v turnaji se dostal nejdál ze všech „nekorejců“. Vyřadil Naniwu, PartinGa a bohužel ztroskotal na Heartovi. O HuKovi je známo, že jeho PvT match-up má velké mezery a zkrátka se mu proti Terranům vůbec nedaří. To také nedávno ukázal v Global StarCraft League (GSL) a včera na MLG jen potvrdil.

HuK nejspíš proklíná všechny Terrany

O první tři místa se tedy dle předpokladů porvali tři korejští hráči – MarineKing, DongRaeGu a Heart. Prvním grandfinalistou se stal MarineKing, jež ve finále Winners bracketu porazil právě DongRaeGu, a to rozdílem 2:1. Asi nikdo nezapomene na jeho úžasné micro s Thory a Medivacy, kdy tyto vraždící stroje doslova vytrhával ze spárů Zerglingů a Banelingů a chránil je tak před zničením, a nakonec také velmi úspěšně. DRG si v následném duelu v LB poradil s Heartem a obecenstvo se dočkalo odvetného utkání s MKP.

Ti nejlepší – MarineKing a DongRaeGu

Poslední zápas MLG Winter Championship začal za stavu 2:1 pro MKP na mapě Shakuras Plateau. Terran zvolil rychlá 3 Command Centra, což je velmi rizikový build, který může Zerg velmi snadno potrestat a to DRG také udělal za pomocí Zergling-Baneling-Roache kompozice. Tím byl DongRaeGu prakticky zpátky ve hře a začínalo se „jakoby od nuly“. MarineKing ale následně svého konkurenta velmi rychle usadil, když mu další hru na Antiga Shipyard vyhrála armáda ve složení Banshee, Marauderů a Tanků a následně na Tal´Darimu Mariňáci, Maraudeři a Helioni, načež DRG nenašel ani v jednom případě adekvátní odpověď. A jak dopadl první matchpoint na Metalopolisu pro MarineKinga? MKP zkusil podobný build jako na Shakuře, tedy tři rychlá CC. DRG však nereagoval stejně a naopak šel do Muta-Bane-Ling. MarineKing se ale ničeho nezalekl a poté, co stabilizoval třetí bázi, svého zergského konkurenta pomocí M-M-M naprosto rozprášil.


Vítěz MLG Winter Championship – MarineKing

MarineKing tak obhájil titul z MLG Winter Areny, kde shodou okolností také porazil DongRaeGu. Tento skvělý výkon mu zajistil 25 000 amerických dolarů.

Veškeré výsledky z MLG Winter Championship naleznete zde.
Replaye nejsou k dispozici a VODy naleznete na majorleaguegaming.com, avšak pouze zpoplatněné.

Zdroj: Teamliquid.net