NSL Creontech: Ohlédnutí za prvním turnajem

Harpner znovu nepřemožitelným

Pokud jste dobře sledovali třetí sezónu Národní StarCraft ligy, tak si určitě musíte pamatovat skvělé výkony Harpnera (tehdy ještě v barvách eXtatusu) v základní části, kde se mu podařilo zvítězit třikrát v řadě na LAN turnajích v Brně. S návratem tohoto herního systému v páté NSL se – jak to tak vypadá – stejný hráč rozhodl navázat na tuto dobrou bilanci a na startovacím turnaji v Bílovci na Ostravsku opět řádil. Sedm výher se skóre 15:3 mluví samo za sebe. Současný člen eSuby neměl konkurenci a znovu bral plný počet bodů. Dokáže zopakovat tento výkon i v dalším „kole“ nebo jej někdo dokáže sesadit?

1

eSuba ovládla Creontech

Že má nejlepší český klub monopol ve StarCraftu II na naší scéně, není žádným tajemstvím. A proto také není překvapením, že přední místa obsadili právě zástupci této organizace. První místo získal Harpner, druhé meny a třetí PredY, čtvrté DeViL a na sdílené pozici pak akademici Veriol a Keiras, což je v našich končinách poměrně nevídané (nebo naopak?). Pokud to půjde tímto stylem dále a nezasáhne do dění například bývalý šampión h34D_hUnT3R, tak se dá předpokládat, že situace bude stejná až do samotného vrcholu v podobě ASUS Finals.

m&M překvapením turnajem

Ne, nejedná se o známou značku sladkostí, ale o dva hráče, kteří se na bílovické akci předvedli v plné parádě. Prvním z nich je meny, dá se říct už matador na domácí scéně, kterému přijetí do hlavního týmu eSuby zjevně prospělo. Nejen, že vyhrál svou skupinu, ale v semifinále play-off se mu podařilo porazit jednoho z nejlepších hráčů u nás – DeViLa, a ani ve finále nehrál vůbec špatně. Jestli to byla náhoda nebo se meny začne pravidelně umisťovat, uvidíme na dalších turnajích. Druhým z dvojice je asi největší překvapení na Creontechu, a to Miken. Tomu se LANka skvěle vyvedla. Porazil Freizyho, postoupil do play-off a za svůj výkon dokonce získal volné místo v B týmu eSuby.

2

První HotS LAN v ČR nebyla daleko od WoL

Sice nám v březnu vyšel datadisk Heart of the Swarm, ale že by se nějak výrazně promítl do pořadí českých hráčů, tak to se říct úplně nedá. V podstatě jsme dostali naservírováno to, na co jsme byli v minulosti víceméně zvyklí. Finále obstarali Protossové, PredY zase třetí, DeViL naopak čtvrtý. Zkrátka žádný „big deal“. Velmi se tedy těšíme na další turnaj, kde už se snad tento vzorec změní a bude pořádně živo. Tím samozřejmě netvrdíme, že by se snad neodehrály úžasné zápasy, právě naopak, ale sami víte, kam míříme.