NWL ve StarCraft: Brood War pokračuje

V dnešních dnech hýbe světem hlavně všemi očekávaný StarCraft II. Neměli bychom ale zapomínat na probíhající mistrovství světa National War League v prvním díle StarCraft: Brood War. Už je to nějaká doba co jsme vás zde informovali o průběhu základních skupin a hlavně úspěšném tažení domácí reprezentace. Po krátké pauze se turnaj opět rozběhl a termíny play off byly konečně stanoveny. Naše reprezentanty čeká Maďarsko a krátké vyjádření k tomuto zápasu nám poskytl i samotný kapitán Jump.

Čtvrtfinál: Sobota, 3. dubna ve 20:00
Semifinále: Sobota, 10.dubna ve 20:00
Velké finále: Sobota, 17.dubna ve 20:00

Česká republika si stojí opravdu dobře, ze své skupiny postupovala z druhého místa za reprezentací Chile. Ve čtvrtfinále se potkáme s Maďarskem na mapách Fighting Spirit pro 1v1 a Vampire pro 2v2. Pokud se nám podaří vyhrát, tak se v semifinále utkáme s Německem nebo právě s Chile.

Objevují se však nepřejícné zprávy o tom, že by Maďaři mohli být nad naše síly. Hlavním problémem je logicky soustředění hráčů na betu StarCraft 2. Některé týmy jsou tak nevýhodě, protože jejich hráči plně propadli této žhavé novince. Uvidíme, jak se k celé situaci postaví náš národní tým. Zítra jim budeme určitě držet palce!

Vyjádření kapitána

Lukáš „Jump“ Vobecký: „Zápas to bude nadmíru zajímavý. Celá světová BW scéna se potácí, protože s betou SC2 přišel značný odliv hráčů. A to zasáhlo i národní týmy. Všichni hráči, co mají možnost, se zaměřují právě na SC2, protože tam je budoucnost, to je hra, na kterou jsme roky čekali. Náš národní tým hraje z 80% právě betu a Maďarsko je na tom podobně. Já osobně favorizuju v tuto chvíli právě maďary, výsledek vidím na 3-2 v jejich prospěch. Samozřejmě, budeme chtít předvést co nejlepší výsledek, ale moc šancí nám nedávám. Pokud by tu beta nebyla, věřil bych i v naše vítězství, protože naše forma v základních skupinách byla hodně dobrá.


1v1 Figthing Spirit


2v2 Vampire