Ohlédnutí za NSL v Districtu

Harpner potřetí za sebou dominoval

Situace LAN turnajů připomíná třetí sezónu ASUS Národní StarCraft ligy, kdy Harpner, ještě v barvách eXtatusu, dokázal vyhrát všechny tři offline kvalifikace v Brně. Nicméně následně klopýtl a svou dominanci v závěrečném play-off již nepotvrdil. Bude se stejná situace opakovat? Toť otázka! Po Ostravě a Brně totiž tento zástupce eSuby, který mimochodem neprohrál ani jeden jediný zápas (a to jich zahrál 21), dokázal ovládnout i pražské klání v herně District Prague. Svými perfektními výkony porazil bArthA, Lancela, Keirase, Wochtulku, Reitora, Ladabaze a nakonec i DeViLa, jehož PredY ve svém preview tipoval jako jediného, kdo může Harpnera porazit. Pokud bude s touto formou pokračovat, tak je jasný favoritem na celkové vítězství ASUS NSL 5. Podaří se Harpnerovi prolomit prokletí?

harp

Krize Terranů v Česku

Pražská bitva opět potvrdila jednu věc. V České republice je nedostatek kvalitních Terranů. Víme, že je to neustále dokola, ale je to opravdu smutná situace, když vidíme mezi nejlepšími samé Protossy, sem tam nějakého zergského zástupce. Ani v Districtu totiž nedošlo na žádné překvapení a z trojice zástupců lidské rasy postoupil do play-off jen NexT z klanu Combat Wombats a ten navíc okamžitě prohrál s Reitorem. V závěrečném play-off uvidíme Terrany pouze dva. Snad se do budoucna tato situace zlepší, už jen kvůli samotné atraktivnosti, kterou TvX match-upy poskytují.

next

Překvapení Blackbirds

A na závěr to nejlepší. Česká jednička nedávno pod svá křídla přijala novou tvář do Academy týmu, a to Protosse Blackbirdse. Doposud takřka neznámý hráč svou formou překvapil celé pražské obecenstvo a k neuvěření všech vyhrál skupinu D. V ní porazil Wantyho, Zulaceceka, Thebis a nakonec i nejlepšího Zerga u nás – DeViLa. V play-off už ovšem tolik štěstí neměl a následně si ve čtvrtfinále vylámal zuby na slovenské jedničce Ladabazovi. I když Blackbirds nebude hrát konečnou část NSL5, dá se předpokládat, že by se v ní mohl objevit v šesté sezóně.

black

Tímto je základní fáze u konce a před námi je očekávané play-off, které rozhodne o účastnících nejlepší herní show u nás – ASUS FINALS. První zápasy jsou na programu na úvod června, takže stay tuned!

Replaypack Praha