PredY nedal Stevovi šanci

Semifinále ASUS Tournament je za námi a my známe jména padlých i postupujících hráčů. Ve vyřazovacích soubojích proti sobě nastoupili eSuba.DeVil vs eE.Nihil a eSuba.PredY vs. Cracked.Steve. Včera jste si mohli přečíst první reportáž, kde jsme rozebírali hru mezi DeVilem a Nihilem. Dnes máte možnost nakouknout do pozadí hry mezi naším nejlepším hráčem PredYm a talentovaným Protossem Stevem.


Steve se marně bráíi útoku PredYho na Xel’Naga Caverns

1.mapa – Xel’Naga Caverns

Již od začátku bylo jisté, že tento match bude vskutku zajímavý. O PredYm se ví, že proti protossům jede velmi rád mechy a je mistrem ve výsadcích. Tento terran nás nezklamal a již zpočátku hry začal pevnou wall své báze za pomocí supply , baracksu a jednoho bunkru. Již od toho měl Steve čekat nějakou kulišárnu, kterou na něj PredY narafičí. A byla to pravda. PredY se rozhodl jít do hellionů s upgradem a rychlý medivac. Jakmile bylo dílo dokonáno poslal medivac kolem mapy k výsadku.

Oproti tomu na druhé straně jel Steve naprosto odlišnou hru. Základní protoss build, kdy jedete jednu gate, poté hned cybernetic core. Síce tento build je velmi tradiční , ale pokud by šel push PredY již zpočátku, neměl by Steve šanci. Ale to je ten důvod proč všichni tu hru tak máme rádi, vždycky je to velmi záživné a nikdy nevíte co ten druhý zprvu děla. Ale to platí jen o začátku hry, v průběhu by jste měli zajistit určitý map control a to Steve naprosto ignoroval. První co dostal z robotics facility byl immortal. Zřejmě se bál rychlého pushe, ale kdyby dobře scoutoval, tak by věděl, že nic takového nehrozí. Jako druhou jednotku už jel observera, ale již pozdě, jelikož si nevšiml medivacu a až když doletěl do báze PredYho, tak zjistil co dělal a rychle přesunul jednotky k probíkům. Tentokrát měl štěstí a zarazil haras jen tak tak bez nějakých větších ztrát. Na druhé straně PredY změnil styl hry a jel zejména siege tanky a maraudery, kteří byli podporování medivacem. Mezitím Steve už nevydržel sedět a nic nedělat a pustil se do pushe v době, kdy PredY zabíral svou přirozenou expu. Tam samozřejmě čekali rozložené siege tanky, a tak si moc Steve nevrzl a byl nucen se stáhnout. PredY dál massil bio army se siege tanky a protosský hráč se již pustil do collosů.

Když měl PredY již dostatečný počet svých jednotek rozhodl pro na finální push. Všichni PredYho známe, takže nemusím rozebírat jak úžasně používal siege tanky a tak se dostával až k přirozené bázi Steva, který neměl proti tomuto odpověď. Byla to již jen otázka, kdy to Steve vzdá a dá GG. Ke shrnutí musím říci, že pokud byl Steve lépe scoutoval a věděl co se děje po mapě , tak by možná dokázal najít odpověď třeba v podobě void raye a chargelotů. Ale je dost možné, že tak zkušený hráč jako je PredY by odpověděl velmi rychle i na toto.


PredY proráží Stevovu obranu na Metalopolis

2.mapa – Metalopolis

Na Metalopolis se oba hráči ocitli na nejvzdálenějších pozicích vůči sobě. Hra začla ze strany protosse naprosto stejně jako na Xel’Naga Caverns. Oproti tomu PredY nikterak nepospíchal s budovaním wall a jel si v klidu svou hru. Klasický barracks, poté factory. Ale překvapením bylo, když PredY dal tech lab k barracksu a vyrobil reapera. Toto už není v poslední době tak vidět a sám jsem byl velice překvapen. Ale tím to nekončilo. Zároveň s reaperem se vyrobil jeden hellion a obě jednotky terran poslal do báze soupeře. Opravdu dokonalé ale bylo, když reaper skočil ze silnice do báze ze strany a všechny jednotky Steva se na něj vrhli. Tím neměl vůbec krytou rampu a hellion si dojel vesele mezi těžice kde si dal zhruba 4 killy. V tak útlém začátku hry je to naprostá ztráta a Steve musel vyrobit těžice namísto armády.

PredYho haras ale nekončil. Postavil starport a vyjela banchee již s udělaným upgradem na clock, která si to namířila rovnou do báze Steva. Ten stejně jako v předchozí hře dal přednost immortalovi před observerem a tak si tam banchee dělala co chtěla, tudíž několik těžiců opět padlo.  I když to vypadalo se Stevem špatně, rozhodl se expandovat. To samé udělal i PredY, ale s rozdílem neustálého bouchání na vstupní dveře Steva. Ten se držel zastrčen ve své bázi a ani tři prstíčky nevystrčil. Toho samozřejmě PredY využil a pomocí mass marine, medivacu a siege tanků zaútočil na Steva, jenž měl jen pár collosů a stalkerů plus nějaké sentry. Armáda terrana se vrhla na protosse jak hladový pes na maso a naprosto ho rozsápala. Sám Steve uznal na konci zápasu, že se dopouštěl strašných chyb. Co se mě týče tak jsem neviděl opět žádný scout, tudíž nemohl v žádném případě odpovědět na PredYho styl hry.