Přehled o Worlds 2018!

Již za týden začne první ze tří fází světového šampionátu ve hře League of Legends, na který se nejlepší týmy z celého světa snažily celý rok kvalifikovat a na esport události roku tak mít možnost reprezentovat svůj region na cestě za věčnou slávou. Pojďme si nyní představit celkový formát Worlds 2018 stejně jako jednotlivé aktéry.

Základní informace o Worlds 2018

Lokace: Jižní Korea (Seoul, Busan, Gwangju, Incheon)
Počet týmů: 24 (12 v Play-In Stage + 12 v Group Stage)
Základní prizepool: $2,225,000
Start: 1. října 2018
Konec: 3. listopadu 2018

Sledovat Worlds 2018 budete moci na našem Hitpoint Twitch kanále!

Harmonogram Worlds 2018

Play-In Stage #1: 1.-4.10. (první zápas vždy v 10:00), LoL PARK, Seoul, Jižní Korea
Play-In Stage #2: 6.-7.10. (začátky utkání v 6:00 a 10:00), LoL PARK, Seoul, Jižní Korea
Group Stage: 10.-17.10. (první zápas vždy v 10:00), BEXCO Busan Exhibition and Convention Center Auditorium, Busan, Jižní Korea
Čtvrtfinále: 20.-21.10. (začátky utkání v 6:00 a 10:00), BEXCO Busan Exhibition and Convention Center Auditorium, Busan, Jižní Korea
Semifinále: 27.-28.10. (začátky utkání v 6:00 a 10:00), Gwangju Women’s University Universiade Gymnasium, Gwangju, Jižní Korea
Finále: 3.11., 9:00 Incheon Munhak Stadium, Incheon, Jižní Korea

Kvalifikované týmy

Jižní Korea (LCK):

kt Rolster (#1), Afreeca Freecs (#2), Gen.G (#3)

Čína (LPL):

Royal Never Give Up (#1), Invictus Gaming (#2), EDward Gaming (#3)

Evropa (EULCS):(#3)

Fnatic (#1), Team Vitality (#2), G2 Esports

Severní Amerika (NALCS):

Team Liquid (#1), 100 Thieves (#2), Cloud9 (#3)

Tchaj-wan (LMS):

Flash Wolves (#1), MAD Team (#2), G-Rex (#3)

Vietnam (VCS):

Phong Vũ Buffalo

Turecko (TCL):

SuperMassive eSports

Severní Latinská Amerika (LLN):

Infinity eSports

Jižní Latinská Amerika (CLS):

Kaos Latin Gamers

Oceánie (OPL):

Dire Wolves

jihovýchodní Asie (SEA):

Ascension Gaming

Brazílie (CBLoL):

KaBuM! e-Sports

Rusko/CIS (LCL):

Gambit Esports

Japonsko (LJL):

DetonatioN FocusMe

Play-In Stage

Do předkola světového šampionátu se kvalifikovalo 12 celků, které tvoří seedy #3 z Číny, Evropy, Severní Ameriky a Tchaj-wanu doplněné o 8 „wildcard“ regionů – Turecko, Severní Latinská Amerika, Jižní Latinská Amerika, Rusko (CIS), Japonsko, jihovýchodní Asie, Oceánie a Brazílie.

Skupiny Play-In Stage po druhém dni

Týmy ve skupinách spolu sehrají každý s každým po dvou BO1 sériích. Vítězové skupin budou poté náhodně nalosováni proti týmům na druhém místě do druhého kola Play-In Stage. V té odehrají dvojice jednu BO5 sérii, jejichž vítězové doplní 12 týmů v Group Stage.

Skupina A: Edward Gaming, Infinity Esports, Dire Wolves

Den #2, 2. říjen:
EDward Gaming 1:0 Infinity eSports
Dire Wolves 1:0 Infinity eSports
Dire Wolves 1:0 EDward Gaming

Den #4, 4. říjen:
Infinity eSports 1:0 EDward Gaming
Infinity eSports 1:0 Dire Wolves
EDward Gaming 1:0 Dire Wolves

Skupina B: G2 Esports, SuperMassive eSports, Ascension Gaming

Den #2, 2. říjen:
G2 Esports 0:1 SuperMassive eSports
Ascension Gaming 0:1 SuperMassive eSports
Ascension Gaming 0:1 G2 Esports

Den #4, 4. říjen:
SuperMassive eSports 0:1 G2 Esports
SuperMassive eSports 1:0 Ascension Gaming
G2 Esports 1:0 Ascension Gaming
TIEBREAKER: SuperMassive eSports 0:1 G2 Esports

Skupina C: Cloud9, KaBuM! e-Sports, DetonatioN FocusMe

Den #1, 1. říjen:
Cloud9 1:0 KaBuM! e-Sports
KaBuM! e-Sports 0:1 Detonation FocusMe
Detonation FocusMe 0:1 Cloud9

Den #3, 3. říjen:
KaBuM! e-Sports 1:0 Detionation FocusMe
KaBuM! e-Sports 0:1 Cloud9
Cloud9 1:0 Detionation FocusMe
TIEBREAKER: Detonation FocusMe 1:0 KaBuM! e-Sports

Skupina D: G-Rex, Gambit Esports, Kaos Latin Gamers

Den #1, 1. říjen:
Gambit Esports 0:1 G-Rex
G-Rex 1:0 Kaos Latin Gamers
Gambit Esports 1:0 Kaos Latin Gamers

Den #3, 3. říjen:
G-Rex 1:0 Gambit Esports
Kaos Latin Gamers 0:1 Gambit Esports
Kaos Latin Gamers 0:1 G-Rex

Play-In Playoffs

Sobota, 6.10.
6:00 – Cloud9 3:2 Gambit Esports
10:00 – EDward Gaming 3:0 Detonation FocusMe

Neděle, 7.10.
6:00 – G2 Esports 3:1 Infinity eSports
10:00 – G-Rex 3:1 SuperMassive eSports

Group Stage

Do základních skupin byli rovnou nalosováni všichni 3 zástupci z Korei, první dva seedy z Číny, Evropy, Severní Ameriky a Tchaj-wanu, doplněni o vítěze letního splitu vietnamské VCS (Vietnam si své přímé místo ve skupinách zajistil díky skvělým výsledkům na Mid-Season Invitational). Skupiny samozřejmě nejsou kompletní, do každé se přidá jeden z postupujících z Play-In Stage.

VE STEJNÉ SKUPINĚ NEMOHOU BÝT DVA TÝMY ZE STEJNÉHO REGIONU!

Ve skupinách sehrají týmy každý s každým po dvou BO1 sériích k určení dvou nejlepších celků. Vítězové skupin poté budou nalosováni proti týmům na druhém místě (týmy ze stejné skupiny nemohou být nalosovány proti sobě) k určení dvojic do čtvrtfinálových soubojů.

Skupina A: Flash Wolves, Afreeca Freecs, Phong Vũ Buffalo, G2 Esports

Den #1, 10. říjen
12:00 – Phong Vũ Buffalo 0:1 Flash Wolves
13:00 – Afreeca Freecs 0:1 G2 Esports

Den #2, 11. říjen
10:00 – Flash Wolves 1:0 Afreeca Freecs
11:00 – Phong Vũ Buffalo 1:0 G2 Esports

Den #4, 13. říjen
10:00 – Afreeca Freecs 1:0 Phong Vũ Buffalo
11:00 – G2 Esports 1:0 Flash Wolves

Den #6, 15. říjen
10:00 – Afreeca Freecs 1:0 Flash Wolves
11:00 – G2 Esports 1:0 Phong Vũ Buffalo
12:00 – Flash Wolves 0:1 G2 Esports
13:00 – Phong Vũ Buffalo 0:1 Afreeca Freecs
14:00 – Flash Wolves 0:1 Phong Vũ Buffalo
15:00 – G2 Esports 0:1 Afreeca Freecs
16:00 – Flash Wolves 0:1 G2 Esports – #2 PLACE TIEBREAKER

Konečné pořadí skupiny A

Skupina B: Royal Never Give Up, Gen.G, Team Vitality, Cloud9

Den #1, 10. říjen
14:00 – Royal Never Give Up 1:0 Cloud9
15:00 – Gen.G 0:1 Team Vitality

Den #2, 11. říjen
14:00 – Team Vitality 0:1 Cloud9
15:00 – Gen.G 0:1 Royal Never Give Up

Den #3, 12. říjen
14:00 – Royal Never Give Up 1:0 Team Vitality
15:00 – Cloud9 0:1 Gen.G

Den #5, 14. říjen
10:00 – Team Vitality 1:0 Royal Never Give Up
11:00 – Gen.G 0:1 Cloud9
12:00 – Team Vitality 1:0 Gen.G
13:00 – Cloud9 1:0 Royal Never Give Up
14:00 – Cloud9 1:0 Team Vitality
15:00 – Royal Never Give Up 1:0 Gen.G
16:00 – Royal Never Give Up 1:0 Cloud9 – #1 PLACE TIEBREAKER

Konečné pořadí skupiny B

Skupina C: kt Rolster, MAD Team, Team Liquid, EDward Gaming

Den #1, 10. říjen
10:00 – kt Rolster 1:0 Team Liquid
11:00 – EDward Gaming 1:0 MAD Team

Den #3, 12. říjen
10:00 – MAD Team 0:1 kt Rolster
11:00 – Team Liquid 0:1 EDward Gaming

Den #4, 13. říjen
14:00 – Team Liquid 1:0 MAD Team
15:00 – kt Rolster 1:0 EDward Gaming

Den #7, 16. říjen
10:00 – Team Liquid 0:1 kt Rolster
11:00 – MAD Team 0:1 EDward Gaming
12:00 – MAD Team 0:1 Team Liquid
13:00 – EDward Gaming 1:0 kt Rolster
14:00 – EDward Gaming 0:1 Team Liquid
15:00 – kt Rolster 1:0 MAD Team

Konečné pořadí skupiny C

Skupina D: Fnatic, Invictus Gaming, 100 Thieves, G-Rex

Den #2, 11. říjen
12:00 – 100 Thieves 0:1 Fnatic
13:00 – Invictus Gaming 1:0 G-Rex

Den #3, 12. říjen
12:00 – Fnatic 0:1 Invictus Gaming
13:00 – 100 Thieves 1:0 G-Rex

Den #4, 13. říjen
12:00 – Invictus Gaming 1:0 100 Thieves
13:00 – G-Rex 0:1 Fnatic

Den #8, 17. říjen
10:00 – Fnatic vs 100 Thieves
11:00 – G-Rex vs Invictus Gaming
12:00 – Fnatic vs G-Rex
13:00 – 100 Thieves vs Invictus Gaming
14:00 – G-Rex vs 100 Thieves
15:00 – Invictus Gaming vs Fnatic

Championship Kha’Zix

Jak bývá zvykem, každý světový šampionát je podpořen vytvořením jedním z „Championship“ řady skinů. Pro rok 2018 byl zvolen assassin hrdina Kha’Zix. K letité tradici se však přidává jedna zbrusu nová úprava. Championship Kha’Zix nebude pouze jeden, ale každý z účastníků (včetně Play-In Stage) bude obdařen vlastním Chroma skinem! Nezapomeňte, že nákupem tohoto výjimečného skinu podpoříte samotný prizepool Worlds 2018!

Takto by měl vypadat Team Liquid Championship Kha’Zix