Preview 2. dne skupin ESL Pro League Season 7 Finals

Včera, respektive dnes v noci sehrála šestnáctka týmů své úvodní zápasy a nutno dodat, že žádného velkého překvapení, jsme se nedočkali. S turnajem se po dvou prohrách rozloučili korejští MVP PK a brazilští Sharks, kteří ovšem dokázali sebrat mapu americkým Cloud9! Dnes se budou vyřazovat další týmy, ale dva si také pojistí své místo v playoffs!

Harmonogram 16.5. 2018

17.00 Grayhound vs Renegades (BO3) – poražený je vyřazen
17.00 OpTic Gaming vs Ninjas in Pyjamas (BO3) – poražený je vyřazen
20.30 Cloud9 vs Heroic (BO3) – poražený je vyřazen
20.30 Space Soldiers vs Team Liquid (BO3) – vítěz má zajíštěné playoffs
00.00 mousesports vs NRG (BO3) – poražený je vyřazen
00.00 SK Gaming vs Astralis (BO3) – vítěz má zajištěné playoffs

Jiří „Bananides“ Johanides

Tipy na vítěze:

Grayhound vs RENEGADES
OpTic Gaming vs NINJAS IN PYJAMAS
Cloud9 vs HEROIC
Space Soldiers vs TEAM LIQUID
MOUSESPORTS vs NRG
SK Gaming vs ASTRALIS

„Australské derby bude hodně zajímavé sledovat, avšak více herních zkušeností posune dále Renegades, kteří znovu budou usilovat o playoffs, podobný scénář nastane i v duelu mousesports a NRG, byť evropské uskupení teď trochu bojuje se stabilitou výkonů. Heroic včera překvapili velice kvalitní hrou proti Natus Vincere a dle mého si dnes poradí s Cloud9. SK Gaming včera přešli přes NiP až v prodloužení, v BO3 souboji s Astralis jim moc šancí nedávám, Dánové si tady jdou pro pomstu proti FaZe za Sydney. Nejvíce jsem s určením vítěze váhal v duelu OpTic a NiP a Space Soldiers vs Liquid. Lepší týmová souhra Švédy posune dále v pavouku, zatímco v turecko-americkém duelu to bude hodně o individuálních výkonech, avšak přikláním se k domácím, neboť Liquid často na americké půdě předvádějí výtečné výkony, ať už před publikem nebo mimo něj.

Jaroslav „Sank1“ Chlumský

Tipy na vítěze:

Grayhound vs RENEGADES
OpTic Gaming vs NINJAS IN PYJAMAS
Cloud9 vs HEROIC
Space Soldiers vs TEAM LIQUID
MOUSESPORTS vs NRG
SK Gaming vs ASTRALIS

„V prvním zápase se potkají celky co se dobře znají, Grayhound a Renegades. Australské derby, které pokud Grayhound zase okoření a navážou na skvělou hru ze Sydney, možná budeme litovat, že tento zápas nevysíláme. My upřednostnili nově složené OpTic proti NiP ze Švédska. Řeknu, že vyhrajou NiP, ale jen proto, že Bananides celý zápas bude mávat NiP dresem na kameru a něco na mě švédsky pořvávat. Američtí C9 si třeba půjdou spravit chuť po tak špatném měsíci a poradí si s překopanou sestavou Heroic. Ale já stejně řeknu, že Heroic to zvádnou, ať je trochu sranda. No a ani Space Soldiers z Turecka nepřijeli komplet. Primární sniper Calyx nemohl dorazit, tak zaskakuje staronový despe. Podle mě je ztráta Calyxe natolik znatelná, že ji despe nedokáže vyplnit, proto Liquid vyjdou jako vítězové. Mouz jdou do zápasu jako jasní favorité, NRG tady můžou jen překvapit, žádné velké příběhy se tady podle mě nenapíšou a evropská super pětka si dojde s přehledem pro výhru. A poslední, vlastně už čtvrteční zápas, který se bude hrát zároveň s duelem mouz versus NRG nastoupí brazilská jednička SK Gaming proti jiné jedničce, tentokrát z Dánska, Astralis. Za mě to bude buď jednostranný rekt nebo zápas jako řemen. Rozhodně nic mezi tím, ale pokud mi dáte glocka k hlavě, ať vyberu vítěze, řeknu Astralis. Za poslední měsíc si to zaslouží.“

TIPSPORT

Pokud je vám více než 18 let, můžete si zpříjemnit sledování ESL Pro League Season 7 Finals vsazením na svého favorita u našeho partnera Tipsport!