Preview: DeViL vs. Harpner

Těsně před začátkem ASUS FINALS se dnes večer uskuteční druhé semifinále Národní StarCraft ligy 5 a zároveň tak dojde i na předposlední bratrovražedný souboj této sezóny. Utkají se totiž dva špičkoví hráči klubu eSuba, a to Ondřej „DeViL“ Balušek a Tomáš „Harpner“ Bruštík. Jeden z nich postoupí do finále a bude bojovat o titul s Ladabazem. Druhý zase o třetí místo se svým kolegou menym.

V PvZ  match-upu se utkají dva borci, kteří se potkali během NSL5 pouze na turnaji v Praze a tehdy se z vítězství 3:1 radoval zatím nikým neporažený Harpner. Ten má neskutečnou bilanci, protože neprohrál ani jednou a je ve všech směrech favoritem utkání  a také aspirantem na zisk trofeje. Pokud Harpner znovu prohraje a nedokáže se dostat dále, bude to pro něj a jeho fanoušky neuvěřitelné zklamání a je tedy více než jasné, že svou dominanci bude chtít na sto procent potvrdit. DeViL nastoupí do duelu s ZvP zápasovou bilancí 8:3 a jeho snahou bude ji určitě vylepšit. Porazit jej v tomto match-upu dokázal porazit jen jeho aktuální soupeř, meny a Blackbirds. Ačkoliv má matematicky menší šance, rozhodně ho nemůžeme odepsat. Velmi zkušený Zerg se bude rvát, zkušeností má dost a klidně může překvapit a potřetí se dostat do finále. Jestli se mu to povede, můžete dnes večer sledovat s Wriesem na Hitpoint TV!

e1344623091626740 Tomáš „Harpner“ Bruštík [xx:xx] Ondřej „DeViL“ Balušek

harpner_devil

PvZ / ZvP výherní bilance v NSL5: 100% / 72%
Vzájemné utkání v NSL5: 1:0; mapy 3:1
Hitpoint tip výsledku: 03:02

HelteR o zápase:

„U tohoto semifinálového zápasu je opravdu dost těžké odhadnout, který z těchto hráčů dokáže sérii dotáhnout do vítězného konce. Ani jeden z nich nemá vyloženě dominantní pozici vůči druhému z dlouhodobého hlediska.

O Devilovi se obecně ví, že jeho nejlepší match-up je ZvP a do Protossů umí zahrát poměrně dobře. Harpner se Zergy zrovna problémy nemá a doufám v hry s nějakým nestandardním stylem, přeci jen z nedávných turnajů WCS či DH se dá načerpat inspirace.

Věřím, že Harpner porazí svého týmového kolegu výsledkem 3:1, ale nevsadil bych na to ani housku od bezdomovce.“

Tomáš „Harpner“ Bruštík v rozhovoru – TBD

Zdar, ve čtvrtfinále jsi si vedl dle očekávání, takže se tě na úvod zeptám, co ty na něj?

Nyní máš v semifinále DeViLa, tvého kolegu z eSuby. Naposledy jsi s ním na NSL v Praze vyhrál 3-1, myslíš, že to zopakuješ?

Jak tipuješ průběh utkání?

Těšíš se na ASUS FINALS a jeho atmosféru?

A poslední otázka – jak se v případě výhry těšíš na finále s Ladabazem, uvítal by jsi raději menyho?

 

Ondřej „DeViL“ Balušek v rozhovoru – TBD

Zdar, ve čtvrtfinále jsi si vedl dle očekávání, takže se tě na úvod zeptám, co ty na něj?

Nyní máš v semifinále Harpnera, tvého kolegu z eSuby. Naposledy jsi s ním na NSL v Praze prohrál 1-3, myslíš, že to zopakuješ?

Jak tipuješ průběh utkání?

Těšíš se na ASUS FINALS a jeho atmosféru?

A poslední otázka – jak se v případě výhry těšíš na finále s Ladabazem, uvítal by jsi raději menyho?