Preview: DeViL vs. Keiras

Ve druhém a zároveň posledním čtvrtfinále dnešního večera se utkají dva týmoví kolegové z klubu eSuba, a to Ondřej „DeViL“ Balušek a Martin „Keiras“ Kryl. Další bratrovražedná bitva o semifinále proti Harpnerovi, kdo bude lepší, kdo se ukáže na ASUS FINALS?!

Asi nebudete překvapeni, ale jasným a jediným favoritem je dlouhodobě nejlepší český Zerg DeViL, jehož ZvZ match-up je, dá se říct, na velmi vysoké úrovni, o čemž svědčí také mnoho vyrovnaných utkání proti známým světovým hráčům. Ačkoliv se v NSL5 ještě s žádným Zergem nepotkal, měl by si tento zápas v pohodě ohlídat a tím si zajistit místo na FINALS. Naproti tomu se dá jen dohadovat, co můžeme čekat od Keirase. Ten sice senzačně vyřadil h34D_hUnT3Ra v předkole, ale nyní, v mirror duelu to bude něco jiného. V NSL5 hrál pouze jedno ZvZ, které navíc prohrál s Lancelem, což nám moc neřekne. Těžko tedy soudit, ale pokud se mu podaří naplnit roli černého koně i tentokrát, bude to největší šok v celé historii ASUS NSL. Zápas startuje v 19:00 na Hitpoint TV!

 Martin „Keiras“ Kryl [00:03] Ondřej „DeViL“ Balušek 

keiras_devil

Hitpoint tip výsledku: 00:03

Ondřej „DeViL“ Balušek v rozhovoru

Čau DeViLe, jak se cítíš před čtvrtfinále NSL5 proti Keirasovi?

Čau, cítím se dobře, ZvZ je můj nejsilnější match-up a cítím se v něm velmi silný. Keiras zahrál moc pěkně proti Headovi a zaslouženě postoupil, ale tenhle zápas bych měl bez větších potíží vyhrát.

Zatím jste spolu v NSL5 nehráli, myslíš, že by tě mohl soupeř něčím překvapit?

Sice jsme spolu nehráli v NSL5, ale v pár jiných turnajích jsme se již potkali a myslím, že mi někde i dokázal vzít mapu, avšak BO3 jsem s ním, pokud vím, neprohrál. Určitě by překvapit mohl, je to chytrý hráč, který se určitě připravil, já budu hrát svůj standard.

Připravil jsi se nějak speciálně nebo si to pojal jako každý jiný zápas?

Speciálně na Keirase jsem se nepřipravoval, ZvZ mám stabilně na vysoké úrovni a potřebuji dohnat spíše ostatní match-upy. Zápas s ním však beru velmi vážně a budu při tom myslet na všechny aspekty, kterými by mě mohl Keiras překvapit.

Jak tipuješ průběh zápasu?

Ať tipují ostatní, já chci 3x vyhrát a pustit Keirasovi max. jednu mapu!

A na závěr se tě zeptám, kdyby si měl možnost si vybrat kohokoliv jiného ze čtvrtfinále NSL5, kdo by to byl a proč?

Již sem si vybral Harpnera, na poslední zastávce ASUS NSL v Districtu. Co se týče ostatních, je to vesměs jedno, já byl na ASUS FINALS 2x druhý a tak už teď neberu nic jiného než 1. místo, a tak musím porazit kohokoli, koho mi pavouk přidělí

Martin „Keiras“ Kryl v rozhovoru

Čau Keirasi, jak se cítíš před čtvrtfinále NSL5 proti DeViLovi?

Zdravím, zatím je to dobré. Pěkně jsem se dnes vyspal a už se těším na zápas. Navíc mi nahrává, že dost lidí mi už předem odepisuje a nedávají mi proti Devilovi šanci (že Harpnere). V takové pozici se mi hraje dobře, protože nemám co ztratit a můžu jen hodně získat.

Zatím jste spolu v NSL5 nehráli, myslíš, že by tě mohl soupeř něčím překvapit?

Nemyslím si, že si Devil dá tu práci a vytvoří za tak krátkou dobu styl speciálně proti mě. Obzvláště teď, když má před sebou turnaj ve Švédsku. Očekávám tedy od něho klasiku, kterou už delší dobu hraje.

Připravil jsi se nějak speciálně nebo si to pojal jako každý jiný zápas?

Díky tomu, že jsem znal soupeře týden dopředu, jsem se mohl trochu více věnovat přípravě. Určitě to tedy není na úrovni clanwarů, kde dostanu přiděleného soupeře pár minut před zápasem. Nicméně jsem se připravoval spíše na rasu, než na hráče.

Jak tipuješ průběh zápasu?

Dle mě bude hodně záležet na první mapě. Pokud by se mi ji povedlo urvat nebo v lepším případě vyhrát buildem, který by Devila zaskočil, myslím, že bych určitou šanci na výhru měl. Co se týče samotných her, je těžké odhadovat, kam se dostaneme a jak nakonec ten ZvZ guláš bude chutnat.

A na závěr se tě zeptám, kdyby si měl možnost si vybrat kohokoliv jiného ze čtvrtfinále NSL5, kdo by to byl a proč?

Nejradši bych si asi vybral menyho, proti kterému se mi hraje celkem dobře a máme už pěknou herní historii.