Preview finále CS:GO turnaje IEM Katowice 2018

Z původních 16 týmů zbyly už jen 2, FaZe Clan vyzvou dnes v 17.00 Fnatic o titul šampiona Intel Extreme Masters.

FaZe Clan vs Fnatic

Jiří „Bananides“ Johanides

Oba týmy měly patřičně rozdílnou cestu do finále. Pro Fnatic je to tady zatím jedna velká krasojízda v podání Robina „flusha“ Rönnquista a Freddyho „KRIMZ“ Johanssona, kteří tu zažívají flashback na roky 2015 a 2016, kdy dominovali scéně. Za celý turnaj ztratili jedinou mapu, proti G2 prohráli v BO3 sérii na mapě Cache 7:16. Nic velkého to ale neznamenalo, neboť právě proti FaZe dokázali Cache získat v poměru 16:8. Koneckonců v dobách největší slávy to pro ně byla nejsilnější mapa.

FaZe Clan tady zatím nejsou úplně stoprocentní a často svým fanouškům připravují infarktové zážitky. Jejich největším soupeřem, jak tomu je ostatně celou dobu, jsou oni sami. S Cloud9 měli perfektně rozehraný zápas, avšak vlastními chybami dovolili soupeři comeback a málem je to stálo život. S Astralis už to byl poměrně profesorský výkon, kdy obě mapy získali s náskokem 6 bodů.

Celkový matchup má jeden velký a zásadní problém pro Fnatic. Jedná se o BO5 sérii, takže pouze 1 ban pro každou stranu a Fnatic budou muset volit hodně rozumně. Je totiž velice pravděpodobné, že se často dostaneme do scénářů, kdy bude rozhodovat spíše individuální skill než týmové pojetí hry a v tu chvíli by FaZe měli být tím silnějším celkem. Navíc budou poháněni vidinou pomsty za vyřazení v základní skupině. Ve finále tedy půjdu s FaZe, byť bych to upřímně Švédům přál, aby už potřetí získali v Katovicích trofej.

Tip na vítěze – FaZe Clan 3:1 Fnatic