Shrnutí ESL One Belo Horizonte 2018

Blíží se další turnaj od ESL! Tentokrát zavítáme do Jižní Ameriky, neboť 8 týmů přivítá rodná země nejednoho skvělého Counter-Strike hráče, země samby a kopané. Ano, je to tak, hrát se bude v Belo Horizonte v Brazílii!

Před tímto davem se rozhodlo o šampionu

ESL One Belo Horizonte 2018

Počet týmů: 8
Formát skupin: GSL BO3
Formát playoff: BO3 semifinále + BO5 grandfinále
Invited: FaZe Clan, mousesports, Team Liquid, SK Gaming
Qualified: BIG, Space Soldiers (EU), Ghost (ex-Torqued, NA), Não Tem Como (SA)
Prizepool: $200.000

Shrnutí finále

Po úvodním výprasku na Infernu to vypadlo vše poměrně jednostranně. FaZe coby absolutní favorit oproti mousesports, kteří sice také nepřijeli v plné sestavě, ovšem i přesto byl kandidát na vítězství daný. Velké překvapení se zrodilo na mapě druhé, kdy mousesports dotáhli ztrátu z první půle 4:11 a vyhráli 16:14 na Cache a navázali výhrou 16:12 na Trainu. Bohužel jako kdyby na vlak nasedla jejich forma a ujela pryč. Ani na Mirage, ani na Dust2 se nedokázali vrátit k výborným výkonům a především po představení Nikoly „NiKo“ Kovače (118K-73D) se mohli ze třetího Intel Grand Slam vítězství radovat FaZe. Na dalším velkém turnaji, ESL One Cologne 2018, tak mohou čtvrtým bodem celký Grand Slam a s ním i milion amerických dolarů vyhrát!

Záznam fináleSkupina A

Složení: FaZe Clan, SK Gaming, Ghost, Space Soldiers
Tipy na postupující: FaZe Clan, SK Gaming

Skupina B

Složení: mousesports, Team Liquid, BIG, Não Tem Como
Tipy na postupující: Team Liquid, mousesports

Preview grandfinále:

Mousesports tady možná zaskočili nejednoho experta a fanouška tím, že i bez Oskara došli do samotného finále. Jejich výsledky a výkony tu nevypadají vůbec zle, pro mě je ale rozhodujícím faktorem dlouhá BO5 série, kde by FaZe měli být silnější (stejně jako píšu i v analýze na Tipsport.cz)

Kompletní preview od Jiřího „Bananides“ Johanidese zde!

TIPSPORT

Pokud je vám více než 18 let, můžete si zpříjemnit sledování ESL One Belo Horizonte 2018 vsazením na svého favorita u našeho partnera Tipsport! Pokud nemáte ještě účet, zaregistrujte se ZDE, získáte 1000,- bonus a ještě nás podpoříte!

Shrnutí 3. dne:

Měly to být dvě odvety za úvodní porážky, avšak jen jednomu z týmů se to povedlo. K radosti domácího davu, který by asi předčil málokterý, to byli SK Gaming, jenž netradičně v areně dohrávali skupiny proti Space Soldiers a vrátili jim tak prohru ze začátku turnaje. Na Cache to byla vyrovnaná bitva na 30 kol, avšak na Dust2 už Turci neměli dost sil a prohráli o 10 bodů. Podobnou úlohu mohli splnit i BIG, kteří nastoupili do decideru proti americkým Liquid. I tato série byla rozhodnuta po dvou mapách a BIG nevyhráli ani jednu. Po prohrách 12:16 a 10:16 se z turnajem rozloučili a Liquid tak mohli slavit postup do semifinále.

Preview 3. dne:

Dnes to budou pouze 2 zápasy, na které se od 16.00 můžeme těšit. V tom prvním proti sobě nastoupí Space Soldiers a SK Gaming. Oba týmy již dokázali jednu sérii 2:0 vyhrát a druhou 0:2 prohrát, ovšem SK Gaming by ze včerejška měli být o poznání lépe namotivovaní, přeci jen Ghost totálně přejeli, zatímco turecký zástupce se jen marně koukal, jak mu mizí náskok proti favoritu turnaje. Brazílie už jeden tým na ESL One ztratila, ale ve stopách NTC by dnes tým okolo Gabriela „FalleN“ Toleda jít neměl a SK Gaming bychom měli vidět v semifinále (viz má analýza na webu Tipsport.cz). Ve druhém zápase dnes poté nastoupí Liquid a BIG. Mírné překvapení, že německý tým se dokázal do decideru dostat, proti NTC jim moc šancí dáváno nebylo. Dnes by však měli už narazit, s týmem modrého koníku už se jednou potkali a prohráli 0:2, byť těsně, ale Liquid by tento výsledek měli být schopni zopakovat.

Shrnutí 2. dne:

Včera jsme mohli sledovat tři BO3 duely, ovšem pouze jeden skutečně šel do 3 map. Pokračujeme tedy v trendu, že většina BO3 sérií na světové scéně v dnešní době končí po dvou mapách. První zápas vedli NTC po první mapě, avšak BIG zvládli comeback v sérii a dnes mohou vyzvat o druhé postupové místo ze skupiny Team Liquid, kteří včera neuhráli jedinou mapu proti mousesports. Stejný osud potkal i Space Soldiers, jenž i přes famózní start a vedení 8:1 na Infernu prohráli s FaZe 0:2 a dnes budou muset složit reparát v odvetě proti SK Gaming.

Preview 2. dne:

Čekají nás 3 zápasy, jeden eliminační a dva o postup do playoffs. V tom eliminačním nastoupí ve skupině A němečtí BIG a domácí Não Tem Como. V zápase vítězů to poté budou od 19.30 FaZe Clan vs Space Soldiers a ve druhé skupině od 23.00 Team Liquid a Mousesports. Měli by to být právě BIG, kdo bude pokračovat ve stopách Ghost a opustí turnaj jako první ze skupiny A. Co se utkání vítězů týče, mé tipy si můžete přečíst na webu tisport.cz (FaZe Clan vs Space Soldiers) a (Liquid vs Mousesports)

Shrnutí 1. dne:

Máme za sebou 5 zápasů, pět BO3 duelů a můžeme tvrdit, že asi jen jedno překvapení. FaZe Clan přejeli v úvodním utkání Ghost, kteří v závěru dne opustili turnaj po identické prohře s SK Gaming. Brazilci naopak hráli o přežití v turnaji poté, co nezvládli sérii se Space Soldiers (0:2). Mousesports nenechali nic náhodě a profesorským výkonem poslali do utkání o udržení v turnaji Não Tem Como výsledkem 2:0. Úplně stejně, a tedy 2:0, porazili i Liquid německé BIG. Za smolaře dne byl označen Marcelo „coldzera“ David, jenž proti turecké jedničce zaznamenal famózní výkony, ale ani ty jeho týmu k vítězství nepomohly. Naopak československé fanoušky potěší fakt, že Ladislav „GuardiaN“ Kovács byl nejlepším hráčem FaZe.