Shruntí ESL One Cologne 2018

Katedrála Counter-Striku bude opět otevřená! Šestnáct nejlepších týmů z celého světa se popere o finanční dotaci 300 000 dolarů a hlavně možnost pozvednout slavnou trofej, o kterou se hraje již popáté v historii. Poslední dva roky ji mají v držení SK Gaming, kdo to bude letos? V akci uvidíme trojici československých střelců. Po pauze se v dresu mousesports objeví Tomáš „oskar“ Šťastný, FaZe se pokusí k vytouženému vítěžství a boji o Intel Grand Slam potáhnout Ladislav „GuardiaN“ Kovács a poprvé v dresu Cloud9 se jako náhradník představí Martin „STYKO“ Styk. Je tady nejslavnější esport event v Německu, je tady ESL One Cologne 2018!

Slavná LANXESS aréna nabízí vždy fantastickou podívanou!

ESL One Cologne 2018

Počet týmů: 16
Formát skupin: Double-elimination BO3 (úvodní duely BO1)
Formát playoff: Single-elimination BO3 (grandfinále BO5)
Pozvaní: FaZe Clan, mousesports, Team Liquid, MIBR, Natus Vincere, Astralis, G2 Esports, Ninjas in Pyjamas, Fnatic, Cloud9 a BIG
Kvalifikovaná: North, Gambit (EU), Renegades (NA), B.O.O.T-d[S] (APAC)
Prizepool: $300.000 ($125.000 pro vítěze)

Shrnutí finále

Natus Vincere a BIG byl souboj, který nejspíš nikdo neočekával. Většina čekala velkolepý souboj Astralis a FaZe, ovšem nemyslím si, že na souboji to ubralo atraktivitě, možná paradoxně naopak. Domácí fanoušci byli jak u vytržení, když BIG srovnávali ve finále na 1:1. Bohužel pro ně to byla poslední větší radost. Zlomovým momentem bylo 18. kolo na mapě Train, kdy BIG čelili eco kolu ze strany NaVi, kteří však uspěli se svým stackem na A situ. Od té doby BIG na třetí mapě série nic neukázali, prohráli všechna zbývající kola a na Infernu to šlo cítit. BIG už tam byli poloviční, dvojice Denis „electronic“ Sharipov a Aleksandr „s1mple“ Kostyliev byla až moc velkou překážkou pro bandu okolo Fatiha „gob b“ Dayika, neboť krok s nimi drželi pouze dva hráči z BIG, a to bylo málo. Finále tak právoplatně vyhrál tým z regionu CIS a stále pomýšlí na zisk titulu světové jedničky ještě před Majorem.

Záznam finále

Skupina A

Složení: Astralis, ENCE, NiP, Cloud9, mousesports, Gambit, G2 a NaVi
Tipy na postupující: Astralis (#1), NaVi (#2), mousesports (#3)

Skupina B

Složení: FaZe, B.O.O.T-d[S], Renegades, MIBR, Fnatic, North, BIG a Liquid
Tipy na postupující: FaZe (#1), Liquid (#2), MIBR (#3)

PREVIEW

Kompletní preview od Jiřího „Bananides“ Johanidese najdete na blogu Tipsport!

Tip na finále

Zatím jsem nepotkal člověka, který by to vyloženě BIG nepřál, už jen kvůli tomu krásnému příběhu. Já sám jsem spadl do BIG hype trainu a doufám, že nebudu zklamán. V dnešním zápase věřím BIG (stejně jako v analýze na Tipsportu), byť NaVi jsou tady papírovým favoritem.

Shrnutí semifinálových zápasů

Včera to tedy byla 2 veliká překvapení. Nejprve Astralis podali výkon silně pod svým standardem a dobře připravení Natus Vincere přes ně po strhujících 3 mapách prošli do finále. To se považovalo za malý zázrak, ovšem co přišlo poté, snad v novodobé historii nemá obdoby. Po vyřazení Astralis by si jeden myslel, že FaZe mají velikou šanci na to vyhrát Intel Grand Slam, ovšem ouha, jak, že se to říká? Go BIG or go home. A BIG si to očividně vzali k srdci. Po prvním těsně prohraném prodloužení přišlo vyrovnání a poté třešnička na dortu – 16:6 vítězný decider a Německo má svého zástupce na domácím ESL One.

TIPSPORT

Pokud je vám více než 18 let, můžete si zpříjemnit sledování ESL One Cologne 2018 vsazením na svého favorita u našeho partnera Tipsport! Pokud nemáte ještě účet, zaregistrujte se ZDE, získáte 1000,- bonus a ještě nás podpoříte!

Tipy na semifinále

Včera NaVi možná vyhráli 2:0 nad Fnatic a jeden by si mohl myslet, že hráli lepší Counter-Strike. Opak je pravdou, dělali neuvěřitelné množství chyb a mohli být jen rádi, že je soupeř za ně nepotrestal. Pokud obdobný výkon předvedou i dnes, nebudou mít Astralis tak těžkou práci se svým oponentem. Dánové by si dnes měli pojistit cestu do finále. Síly by tam měli změřit s FaZe, domácí překvapení BIG si možná poradilo bez potíží s G2, ale upřímně zatím na turnaji nečelili BIG ani zdaleka tak silnému týmu jako FaZe Clan. Ladislav „GuardiaN“ Kovács bude muset vytáhnout ze svého repertoáru velké AWP věci, poněvadž BIG jsou hladoví po úspěchu. Dnes ale hlady zůstanou, do finále půjde jejich soupeř a přijde nejlepší možný scénář pro finále: Astralis vs FaZe Clan, BO5 série.

Shrnutí čtvrtfinálových soubojů

V prvním zápase na sebe narazili Fnatic a Natus Vincere. Zápas začali lépe hráči z regionu CIS, když si na Overpassu vytvořili vedení 15:4, které však začali trestuhodně ztrácet. Švédští reprezentanti se však na kompletní comeback nezmohli a konečný stav tak byl 16:12. Masivní počet chyb, které NaVi předváděli, se přenesl i na Train, kde mohli dokráčet pohodlně pro vítězství, ale poté, co prohráli proti čistému eku, byl jejich soupeř opět ve hře. Bohužel pro Fnatic, ztráta na NaVi byla opět až moc veliká a Train tak skončil 16:10 pro tým okolo Aleksandra „s1mple“ Kostylieva, stejně jako celá série 2:0. Tento výsledek byl možná očekávaný, ale co přineslo druhé čtvrtfinále, to otřáslo samotnými základy německého esportu. Když BIG vyřadili MIBR ve skupině a postoupili do playoffs, všichni tvrdili, že jejich štěstí je u konce. Ovšem jejich největší motivace, hrát před domácím davem, se teprve měla projevit. Na Cache předvedli solidní T side proti G2 Esports a nakonec si vynutili i prodloužení, které vyhráli 19:17. Série se přesunula na Dust2, pick G2. Nic ale nenasvědčovalo tomu, že by Francouzi na této mapě měli šanci. BIG nasadili za CT side neuvěřitelné tempo a především díky dvojici Tizian „tiziaN“ Feldbusch a Owen „smooya“ Butterfield sázeli jedno kolo za druhým. Než se G2 dostali k prvnímu kolu, BIG už jich měli 13. Nikdo z G2 se za celou mapu nedostal na dvojitou cifru co se fragů týče, mapa skončila šokujícím výsledkem, 16:1! BIG tak potvrdili roli černého koně a mohli se radovat z postupu do semifinále.

TIPSPORT

Pokud je vám více než 18 let, můžete si zpříjemnit sledování ESL One Cologne 2018 vsazením na svého favorita u našeho partnera Tipsport! Pokud nemáte ještě účet, zaregistrujte se ZDE, získáte 1000,- bonus a ještě nás podpoříte!

Tipy na čtvrtfinále

V prvním čtvrtfinále by měli zvítězit Natus Vincere. Jejich soupeř tady hodně spoléhá na individuální výkony, avšak žádný z hráčů tu nepodává konzistentní výkony a nově vzniklá sestava má v týmovém pojetí jisté mezery, které hvězdné duo z NaVi dokáže potrestat.

Bitvy budou ale obě vyrovnané. I G2 Esports se hodně zapotí. Čekají je domácí miláčci a ti budou chtít potvrdit svůj postup mezi nejlepších 6. BIG podle mého dnes zvítězí, protože momentum je jednoznačně na jejich straně, včera si poradili s MIBR a chtějí jít dál, zatímco G2 prohráli s Astralis, byť si za to mohli sami vlastními chybami.

Shrnutí 3. dne

Jak už to mu bývá zvykem, pár očekávaných výsledků a pár velkých překvapení nám přinesl poslední den základních skupin. Tím největším zvratem je nejspíš konec MIBR. Ti od začátku turnaje nebyli v největší formě, proti Renegades dotahovali velikou ztrátu, poté nestačili na FaZe. S North šli do 3 map a jen tak tak, že postoupili do rozhodující bitvy. Tu ale s BIG prohráli – na decideru podlehli v prodloužení. Pro domácí tým je to obrovský úspěch, že se podívají před domácí dav v LANXESS Areně. Tam se podívají i Fnatic, kteří v boji o semifinále jednoznačně podlehli FaZe (4:16, 16:11, 1:16) a světová dvojka tak čeká a soupeře v semifinále. Ten vzejde ze souboje G2 Esports, jenž včera vlastními chybami prohráli s Astralis a právě domácích BIG. Posledním čtvrtfinalistou se stali hráči Natus Vincere, jenž s velkými obtížemi prošli přes černého koně turnaje, ENCE.

Tipy 3. dne

Většina dnešních zápasů má jasně dané favority, o to více se ale naskytnou zajímavé kurzy. Jeden takový byl vypsán na zápas G2 Esports a Astralis a kdo má rád risky, tak doporučuji vložit důvěru Francouzům, kteří tu zatím nevypadají vůbec špatně, byť Dánové ničí, co jim do cesty přijde. Zároveň bych ani neváhal a zkusil jít s Fnatic proti FaZe, včerejší výkon Jespera „JW“ Wecksella byl jako z jiné planety a mohl by být X faktorem pro dnešní zápas o semifinále.

Shrnutí 2. dne

Včera jsme mohli vidět jedno velké překvapení, když se s turnajem musela rozloučit skvadra pod vlajkou mousesports. Ti nestačili na finské ENCE a v semifinále lower bracketu jim podlehli 0:2. Konec nepřišel jen pro Tomáše „oskar“ Šťastného, ale i pro jeho bývalého spoluhráče Martina „STYKO“ Styka v barvách Cloud9, ti nenašli odpověď na hru Natus Vincere. Kolínská štace skončila i pro singapurské B.O.O.T-d[S] a překvapivě americké Liquid, naopak Renegades a North pokračují dále. V souboji gigantů byli úspěšnější FaZe Clan, postup do playoffs si zajistili proti MIBR a dnes budou bojovat o přímý slot v semifinále proti Fnatic, jenž včera nedali šanci BIG.

Tipy 2. dne

V analýzách pro Tipsport jsem vybral zápasy FaZe vs MIBR a Fnatic vs BIG. V obou zápasech věřím favoritům, FaZe Clan by si měli poradit s MIBR, zatímco BIG by neměli přehrát švédské vikingy. Světová dvojka možná nevstoupila do turnaje 100%, ale v BO3 sérii jsou těžko porazitelní, což Brazilci dnes pocítí sami. Stejně tak to vidím i v druhém případě, kdy BIG včera možná zaskočili americké Liquid skvělou T side na Dust 2, avšak Fnatic jsou na této mapě velice silní a celkově mají více zkušeností.

Shrnutí 1. dne

Hned několik překvapivých výsledků se zrodilo v samotném úvodu ESL One. Na BO1 formát doplatili mnozí favorité, jako například NaVi nebo Liquid, kteří nezvládli svá první utkání. S turnajem se rozloučili švédští NiP, kteří během 3 odehraných map vyhráli slabých 11 kol. Vyřazeni byli i Gambit, v CIS derby proti NaVi neuhráli jedinou mapu. Naopak G2 Esports překvapili nejen východoevropské giganty, ale také mousesports s novou posilou. Našli si svoji cestu do finále skupiny a playoffs tak mají zajištěné. Absolutní dominanci zatím potvrzují Astralis, bez ztráty kytičky mají taktéž playoffs jisté, na turnaji zatím prohráli jen 18 kol! Fnatic vedli po první polovině 12:3, nakonec však byli rádi za těsnou výhru 16:14, když North poslali do lower bracketu.

Tip 1. dne:

Stejně jak píšu v analýze zápasu Renagades vs MIBR, Brazilci by v BO1 duelu mohli klidně klopýtnout a na Renegades není vůbec špatný kurz 3,35!

Šampióni ESL One Cologne 2017

SK Gaming vyhráli v Kolíně dvakrat za sebou, tentokrát je uvidíme jako tým mibr