Shrnutí EU FACEIT Minoru!

Není asi nabitější a vyrovnanější Minor mezi všemi, než ten náš, evropský. V tomto článku se dozvíte vše potřebné, co chcete vědět k poslednímu Minoru z celého cyklu. Z Ameriky, Asie, i regionu CIS postupující známe, kdo však doplní již známých 22 týmů na Majoru?

EU FACEIT Minor

Počet týmů: 8
Prizepool: $50.000 + 2 místa na FACEIT Majoru
Formát skupin: GSL (úvodní duely + utkání vítězů BO1, eliminační zápas + decider BO3), top 2 do semifinále
Formát playoffs: Double-elimination BO3
Kvalifikované týmy: OpTic, ENCE, 3DMAX, LeftOut (ex-EnVyUs), NiP, Kinguin, Red Reserve, Sprout

Preview

Takto se k EU Minoru vyjádřil ve svém blogu na Tipsportu náš CS:GO expert Jiří „Bananides“ Johanides

Playoffs

Semifinálové zápasy nejprve ovládli OpTic Gaming a poté i ENCE, když ani NiP, ani Sprout nekladli moc odporu. V eliminačním zápase si pak Švédové ponechali šanci na Major, když vyřadili Sprout z lower bracketu. Jako další soupeř jim přišli ENCE, jenž nezvládli zápas vítězů a OpTic se mohli radovat jako první postupující. V nejdůležitějším zápase pak selhal Aleksi „allu“ Jalli v misi za postupem podruhé, když NiP vyhráli nejprve duel s ENCE 2:0 a stejným výsledkem už pak s jistým místem na Majoru porazili i OpTic v grandfinále celého Minoru! Poprvé od ESL One Cologne 2016 se tak na Major vrátí kdysi nejúspěšnější tým světa.

Základní skupiny

Ve skupině A nedošlo víceméně k žádnému překvapení. Ani jeden z francouzských týmů neprošel do vyřazovací fáze po prohraných úvodních duelech a byť 3DMAX byli úspěšnější v eliminačním zápase, decider proti ENCE jim stejně nevyšel. Podle očekávání pak skupinu ovládli OpTic. To ve druhé skupině se děly zajímavější věci. Oproti predikcím se vítězem stali Sprout a o druhé postupové místo spolu pak bojovalo švédské duo NiP-Red Reserve, přičemž lépe tento souboj dopadl pro první jmenované. Kinguin totálně vyhořeli a po dvou prohraných zápasech se s turnajem rozloučili už po skupinách.

TIPSPORT

Pokud je vám více než 18 let, můžete si zpříjemnit sledování EU FACEIT Minoru vsazením na svého favorita u našeho partnera Tipsport! Pokud nemáte ještě účet, zaregistrujte se ZDE, získáte 150,- bonus a ještě nás podpoříte!