Preview k IEM Shanghai 2018!

Další ze série IEM turnajů doráží tentokrát do čínské metropole, do Šanghaje. 8 týmů se popere o titul, avšak nečekejme světovou smetánku. V tomto článku se dozvíte vše potřebné o šestidenním turnaji, stejně jako o dobrých tipech na vsazení.

Info o turnaji

Lokace: Šanghaj, Čína
Počet týmů: 8
Prizepool: 250.000 USD
Pozvané celky: Virtus.pro, TyLoo, HellRaisers, Gambit Esports a NRG Esports
Kvalifikované celky: Grayhound, 5POWER, B.O.O.T-dS

Skupina A

Týmy: HellRaisers, Virtus.pro, NRG Esports, 5POWER

Pokud z této skupiny nepostoupí NRG, bude to pro ně jednoznačné zklamání. Dost na tom, že jedno zažili na americkém Minoru, kdy nezvládli potvrdit roli favorita. V Číně tak mají drobnou možnost to opravit mezi ne tak silnou konkurencí. I tak jsou ale ve velice silné skupině, kde hned 2 další týmy mohou pomýšlet na vítězství. Společně s NRG by do semifinále měli projít HellRaisers.

Skupina B

Týmy: TyLoo, Gambit Esports, Grayhound, B.O.O.T-dS

TyLoo mají velikou šanci se ukázat na domácím turnaji v tom nejlepším možném světle. Ve skupině by je reálně měli ohrožovat pouze Gambit Esports, jenž jsou vnímáni jako favorité skupiny B. Pozor je si však potřeba dát i na australské Grayhound, kteří již nejednou dokázali na velkém eventu potrápit tehdejší velká jména, ovšem od té doby šly jejich výkony spíše dolů.

PREVIEW

Kompletní preview od Jiřího „Bananides“ Johanidese najdete na blogu Tipsport!

Playoff

 

Shrnutí 2. dne

Druhý den už rozdával letenky na cestu domů. V eliminačních zápasech uspěli Virtus.pro a Gambit, IEM Shangai tak po dvou dnech skončil pro 5POWER, respektive Grayhound. Zároveň se ale rozhodovalo o druhém postupujícím ze skupiny A a možná trochu překvapivě HellRaisers nezvládli odvetu proti Virtus.pro a polská skvadra si tak zajistila účast ve vyřazovací fázi.

Shrnutí 1. dne

Úvodní zápasy přinesly 3 očekávané výsledky a jedno překvapení. Gambit totiž nezvládli vstup do turnaje proti B.O.O.T-dS a od začátku tak musejí procházet lower bracketem. V zápase vítězů si pak pojistili přímý postup do semifinále po prvním dni NRG, jenž porazili HellRaisers 2:1 a po nich i k radosti domácích fanoušků TyLoo, jenž poměrem 2:0 překonali přemožitele Gambitu.

Tip na 1.8.

V analýze pro Tipsport se Jiří „Bananides“ Johanides nechal slyšet, že Grayhound v prvním BO1 duelu zaskočí domácí TyLoo! Necháte se jeho sázkou inspirovat?