Preview k Mid-Season Invitational 2018 Play-In Stage

Zase po roce se 14 zástupců jednotlivých prestižních regionů a vítězové jarních splitů setkají, aby bojovali o titul šampiona Mid-Season Invitational 2018, pro letošní rok pořádán v Evropě.

Skupina A

Do první skupiny byla nalosována čtveřice Rainbow 7 (LLN), Gambit Esports (LCL), Kaos Latin Gamers (CLS) a Ascension Gaming (GPL). Favoritem jsou jednoznačně zástupci severního latinskoamerického regionu LLN Rainbow 7. Dříve známí jako Lyon Gaming se představili i na světovém šampionátu 2017, v domácí soutěži vyhráli 10 splitů z 10 a svoji dominanci budou chtít konečně potvrdit i na mezinárodní úrovni. Velkým oponentem jim však budou ruští Gambit Esports, kteří s veterány jako Diamondprox, Kira nebo PvPStejos ve své sestavě budou hlavním soupeřem jihoamerického zástupce.

Skupina B

Ve druhé skupině se utkají KaBum! e-Sports (CBLOL), BAUSuperMassive (TCL), Dire Wolves (OPL) a PENTAGRAM (LJL). Kromě tureckých SuperMassive mají všechny týmy za sebou zkušenost z Worlds. KaBum jsou známí především evropským fanouškům, když v roce 2014 zaskočili vítězstvím nad týmem Fnatic, PENTAGRAM (loňští Rampage) a Dire Wolves poté bojovali v loňské Play-In Stage v čínském Wuhanu o místo na Worlds 2017, byť neúspěšně. I přesto nelze podcenit tureckého zástupce a společně s Dire Wolves jsou největšími adepty na postup ze skupiny.

Formát

V Play-In stage se utká celkem 8 týmů rozdělené do dvou skupin po 4 viz. grafika výše. Ve skupinách spolu odehrají každý s každým dvě BO1 série. Ze skupiny postoupí vítěz do BO5 série proti zástupcům regionů LMS (Tchaj-Wan) a VCS (Vietnam), která určí 2 týmy, jenž se přidají k zástupcům evropského (Fnatic), severoamerického (Team Liquid), korejského (KING-ZONE DragonX) a čínského (Edward Gaming/Royal Never Give Up – finále se teprve bude hrát) regionu v základní skupině MSI 2018.

Harmonogram

Play-In Stage: 3.-6. května, 8.-9. května, EU LCS Studios, Berlín, Německo
Group Stage: 11.-15. května, EU LCS Studios, Berlín, Německo
Playoffs: 18.-20. května, Zenith Paris – La Villette, Paříž, Francie