Preview: PredY vs. Ladabaz

Terranští fandové, buďte dnes večer připraveni fandit, protože se v pokračujícím čtvrtfinále ASUS Národní StarCraft ligy 5 předvede poslední zástupce lidské rasy, toužící po trofeji z této soutěže, a to legendární Tomáš „PredY“ Pospíšil! Proti němu nastoupí namotivovaný Matěj „Ladabaz“ Zabadal, jediný Slovák v soutěži, který nebude chtít nic jiného, než vyhrát.

Zabadal je skutečně rozjetý a nespokojí se s ničím jiným, než s vyřazením dalšího Terrana. V předcházejícím kole „poslal domů“ NexTa bez ztráty jediné mapy, čímž si zase vylepšil statistiky,  a nyní si brousí zuby na Pospíšila, s nímž už ale jednou prohrál, a to na turnaji v Brně. Jestli má ovšem v BO5 match-upu šanci, je otázkou. PredY měl v minulosti problémy s TvP, což by Ladabazovi mohlo hrát trochu do karet. Také hodně záleží, jestli se Pospíšil připravoval nebo nikoliv. Jeho současná TvP bilance v NSL5 činí 4:2, když prohrál pouze s Harpnerem. Zcela jistě by mělo jít o vyrovnaný duel a možná kromě bia uvidíme i hru s mechem, z druhé strany se dají možná předpokládat nějaké all-iny, které slovenský Protoss v minulém utkání sice nepředvedl, takže proč by nemohl nyní? Čtvrtfinále startuje dnes ve 20:00 na Hitpoint TV. Vítěz se utká s menym.

e1344623091626740 Matěj „Ladabaz“ Zabadal [xx:xx] Tomáš „PredY“ Pospíšil 

Ladabaz_PredY

PvT / TvP výherní bilance v NSL5: 75% / 66,7%
Vzájemné utkání v NSL5: 0:1; mapy 0:2
Hitpoint tip výsledku: 01:03

Tomáš „PredY“ Pospíšil v rozhovoru

Čau PredY, jak si věříš na souboj s Ladabazem a celkově tento TvP souboj?

Ahoj, na Ladabaze si věřím, protože jsem s ním ještě v HoTS neprohrál ani mapu a TvP mi docela jde.

V Brně si svého protivníka porazil, myslíš, že se ti to v BO5 podaří zopakovat?

Doufám, že ano. Co jsem viděl v poslední době, tak Ladabaz ještě není na takové úrovni jako ve WoL, nehraje moc dobře, takže snad se mi podaří zvítězit.

Připravil jsi se nějak speciálně nebo si to pojal jako každý jiný zápas?

Já už se competitive hraní SC2 moc nevěnuji, takže jsem se nepřipravoval, což mi nakonec může podrazit nohy, ale já doufám že to, co umím teď, bude na Ladabaze stačit. Pokud nedokáži vyhrát a postoupit na FINALS, bude to pro mě zklamání.

Jak tipuješ průběh zápasu?

Průběh tipuju tak, že se dočkáme spíše delších her, každopádně vyhraji 3-0 nebo 3-1.

A na závěr se tě zeptám, kdyby si měl možnost si vybrat kohokoliv jiného ze čtvrtfinále NSL5, kdo by to byl a proč?

Je mi to víceméně jedno, i když nehraji, stále dokážu porazit kohokoliv u nás, vybral bych si asi někoho, kdo není v eSubě, takže zulacecek nebo Ladabaz.

Matěj „Ladabaz“ Zabadal v rozhovoru

Čau Ladabazi, jak si věříš na souboj s PredYm?

Ahoj, na zápas s PredYm si príliš neverím…PvT je v HotS štatisticky môj najhorší matchup a Predy v HotS na mna zatiaľ vie zahrať, ale dám do toho všetko a snáď sa mi to podarí nejak uplácať do úspešného konca.

Připravil jsi se nějak speciálně nebo si to pojal jako každý jiný zápas?

Pripravoval som sa tak ako vždy, tréning s tréningovými partnermi, ladder…Mal som výhodu v tom, že v predchádzajúcom kole som hral tiež PvT, takže som len ďalej zdokonaloval svoj štýl. Verím, že sa konečne dostanem tam kde som bol vo WoL, kde som bol síce dosť prevdídateľný, ale mal som dostatočný skill na to, aby som aj tak vyhrával.

Jak tipuješ průběh zápasu?

PredY je určite veľkým favoritom a tak asi bude väčšina ľudí tipovať na víťazstvo jeho, ale ja samozrejme musím veriť sám sebe a preto dúfam, že sa mi podarí vyhrať 3-2

A na závěr se tě zeptám, kdyby si měl možnost si vybrat kohokoliv jiného ze čtvrtfinále NSL5, kdo by to byl a proč?

Ak by som si mohol vybrať, určite by som do štvrťfinále chcel radšej Zerga, PvZ bol vždy moj najobľubenejší matchup a nič by ma nepotešilo viac, ako zase zdolať napríklad svojho rivala Devila.