Rikytan vyhrál MČR 2012

Minulý víkend patřil na domácí scéně pouze Mistrovství České republiky v počítačových hrách 2012, které se uskutečnilo v obci Seč na pardubicku, a to hned v osmi soutěžních titulech. Jedním z nich byl i StarCraft II, v němž se hrálo nejen o slušné ceny jako například notebook, ale také o titulu nového Mistra ČR, který v minulém ročníku získal Česká republika Tomáš „PredY“ Pospíšil. Ten se ale tentokrát nezúčastnil a jak to tak vypadá, tak je jeho herní kariéra u konce. Tím pádem dostali šanci jiní hráči, kteří v Kongres Hotelu Jezerka předvedli velmi kvalitní podívanou.

Do mistrovského turnaje se zapojilo celkem deset hráčů. Původně jich sice mělo být více, ale kvůli různým problémům se nakonec nedostavili. Z tohoto počtu bylo hned sedm zástupců z klubu eSuba.INTEL a tak bylo téměř jasné, kam vítězný titul poputuje. Otázkou však bylo, který z reprezentantů této organizace to bude, protože favoritů bylo hned několik. Odpověď na ni nám trochu nastínil hned první den, kdy Česká republika  Jan „Rikytan“ Kusák a Česká republika Pavel „TomikuS“ Tomášek nepohráli ani jeden zápas ve skupině. V play-off to pokračovalo podobně, až se tato dvojice střetla ve finále WB – v něm byl lepší terranský hráč a postoupil do grandfinále.

O jeho soupeři rozhodl ZvZ mirror Tomáška s Česká republika Ondřejem „DeViL“ Baluškem. Ondřej ukázal zkušenosti a pokračoval ve své slušné formě (nedávno například porazil VortiXe). V posledním utkání proti Rikytanovi ovšem selhal a po dvou prohraných mapách v řadě se musel spokojit s druhým místem. Titul Mistra České republiky tak získal Rikytan, který se tímto vrátil na pomyslný trůn u nás, na němž poprvé usedl po dvou vítězných sezónách v ASUS Národní StarCraft lize.

Asi největším překvapením byl dost brzký konec jednoho z favoritů, Česká republika Tomáše „Harpner“ Břuštíka. Nejdříve ve WB prohrál s Česká republika Josefem „meny“ Ottou a následně v LB s Česká republika Janem „HelteR“ Přikrylem. Mimochodem výkon Otty musíme pochválit, protože zahrál moc pěkné hry a ukázal, že má určitý potenciál.

Konečné pořadí MČR 2012 StarCraft II:

1. místo: Česká republika  Jan „Rikytan“ Kusák, eSuba.INTEL
2. místo: Česká republika  Ondřej „DeViL“ Balušek, eSuba.INTEL
3. místo: Česká republika  Pavel „TomikuS“ Tomášek, eSuba.INTEL

Veškeré výsledky naleznete zde.

Záznam play-off