Republic of Gamers Underground LAN

Poslední víkend v květnu jsme společně s firmou ASUS uspořádali v Brně promo akci nejnovějších herních notebooku G73 a u této příležitosti také zároveň rozlučkový LAN turnaj Republic of Gamers Underground v momentálně nejsledovanější realtimové strategii na světě StarCraft2 beta. Tato akce volně navazovala na naši organizátorskou činnost v podobě první série online turnajů Republic of Gamers a jednalo se o první LAN turnaj pořádaný naším projektem.


Prezentace herního notebooku G73

Akce se odehrála přímo v centru Brna a nesla se v přátelském duchu. Hráči měli k dispozici nejnovější herní notebooky z řady Republic of Gamers inspirované legendární stíhačkou F-117 Nighthawk s označením G73. Uvnitř tohoto modelu se ukrývají jedny z nejvýkonnějších komponent, které jsou v současné době dostupné. Patří mezi ně procesor Intel Core i7, grafická karta ATI Radeon HD5870 s podporou rozhraní DirectX 11 a až 8 GB operační paměti DDR3.

Celkem se turnaje zúčastnilo osm pozvaných předních českých hráčů, kteří měli jedinečnou šanci vyzkoušet si tyto nadupané notebooky a kromě společného rozloučení s betatestem StarCraft2 si také zahrát o první cenu v podobě grafické karty ASUS EAH5770 CuCore.


Prostory Republic of Gamers Underground

Turnaj byl rozdělen na dvě skupiny po čtyřech hráčích a hrálo se systémem best of three každý s každým. Do play off poté postupovali první tři hráči z každé skupiny. Konkurence byla opravdu velká a zápasy mnohdy nabízeli nefalšované drama. Několikrát v turnaji docházelo k otočení výsledku a souboje mezi hráči měli velmi vysokou úroveň.

Skupina A

Postupující Skupina A
PredY w0nder Thebis NoX
PredY, w0nder, Thebis, NoX

Výsledky

1. koloPredY 2:1 Thebis, w0nder 2:0 NoX
2. koloPredY 2:0 w0nder, Thebis 2:0 NoX
3. koloPredY 2:0 NoX, w0nder 2:1 Thebis

Skupina B

Postupující Skupina B
Buckfast Streetwalker Crow Horror
Buckfast, Streetwalker, Crow, Horror

Výsledky

1. koloBuckfast 2:0 Horror, Streetwalker 2:0 Crow
2. koloBuckfast 2:0 Crow, Streetwalker  2:0 Horror
3. koloBuckfast 2:1 Streetwalker, Crow 2:1 Horror

Play off

Semifinále
Semifinále RoG Underground v plném proudu

1.kolow0nder 2:1 Crow, Streetwalker 2:1 Thebis
Semifinále – PredY 2:0 Streetwalker, Buckfast 2:1 w0nder
O 3. místo – w0nder 2:1 Streetwalker

Finále

Finalisté RoG Underground
Finalisté s naší sličnou hosteskou

Predy 2:0 Buckfast


Vitěz PredY s první cenou od firmy ASUS

V nejlepší formě se předvedl dle očekávání zkušený hráč eSuby Tomáš „PredY“ Pospíšil, který si tak po triumfu v první sérii Republic of Gamers turnajů odnesl i prvenství z tohoto prvního českého LAN turnaje. Překvapením turnaje se stal reprezentant Riders on the Storm Martin „Thebis“ Dvořák, který sice vypadl hned v prvním kole play off, ale dokázal ve svých hrách silné soupeře pěkně potrápit.

Postupně budeme zveřejňovat materiály, které jsme v průběhu akce pořídili. Můžete se tak těšit  na video sestřih, rozhovory s hráči , fotky a jako bonus pak pro vás chystáme také kompletní záznam finálového souboje.

Gratulujeme vítězi a doufáme, že si Republic of Gamers Underground všichni účastníci patřičně užili!