Shrnutí druhého víkendu ASUS Národních lig

ASUS Národní ligy jsou v plném proudu a za sebou už mají druhé LAN turnaje ve hrách StarCraft II a Quake Live. Znovu se do brněnské herny Velký Špalíček dostavila tuzemská špička, která předvedla opravdu skvělou podívanou, jež byla živě přenášena pomocí dvou streamů. Nově se fanoušci a diváci mohli dívat i na Kingston HyperX webcam stream, který zachycoval celou hráčskou arénu po celý víkend. Počítadlo diváku se tentokrát přehouplo přes 500, čímž byl překonán rekord z předchozího víkendu – za to všem děkujeme! Nyní si pojďme zrekapitulovat víkendovou řežbu a také se podívat, jak si kdo bodově stojí.

ASUS Národní ligy v PC hrách

2. LAN NQL

Stejně jako minule se začalo sobotním turnajem v Quake Live, jehož se zúčastnili úplně ti nejlepší z České a Slovenské republiky. To znamenalo, že skupiny byly nadmíru vyrovnané, tedy kromě Áčka, kde dominoval král Quaku – krysa. V Béčku došlo k překvapení, když stříbrný medailista z 1. LAN, MatoD, nepostoupil ze své skupiny. Jeho místo převzal Br3jk. V Céčku nebylo o čem diskutovat a v Déčku to bylo také velmi vyrovnané, co se druhého postupového slotu týče – nakonec jej pro sebe urval Dloob. Play-off pak pokračovalo dle předpokladů, tedy až na to, že již zmíněný Dloob vyřadil favorita Needyho. To bylo poslední překvapení. Následně si krysa bez větších problémů došel pro titul, druhý skončil forst3n a třetí znovu Enz1q.

Konečné pořadí

1. místo: krysa
2. místo: forst3n
3. místo: Enz1Q

Foto: ZDE
Video: Rozhovory a RightNow
VODs: HP1HP2

Celkové pořadí NQL dle získaných bodů:

1. forst3n – 175 bodů
2. Enz1q – 120 bodů
3. krysa – 100 bodů
4. MatoD – 85 bodů
5. Dloob – 65 bodů
6. – 7. kookiq, blackf1re – 50 bodů
8. Dom3R – 35 bodů
9. – 12. Rijovec, debtorr, Needy, Br3jk – 25 bodů
13. – 18. nekvic, Fobosz, Zagro, divnyz, flank3r, goodfriend – 20 bodů
19. – 23.Dopik, TykE, maarshjaz, myN, maddox – 10 bodů

2. LAN NSL

Za to StarCraft II probíhal naprosto hladce. Vývoj turnaje byl hned od základních skupin jasný – postupovali vždy favorité a tak byla konečná podoba play-off téměř stejná jako na prvním LAN turnaji. Akorát místo devze tentokrát postoupil meny a úplně nově se v něm objevil šampión dvou předchozích sezón – Rikytan. Vyřazovací část byla o poznání dramatičtější už jen z toho důvodu, že v ní došlo na bratrovražedné souboje hráčů eSuby v podobě PredYho s DeViLem a Rikytana s Lopatou. Ani tentokrát se DeViLovi nepodařilo svého soka porazit a již počtvrté v řadě se mu stal v NSL osudným. Z těchto dvojic bylo utvořeno semifinále mezi PredYm a Rikym, v němž si lépe vedl první jmenovaný. Druhá strana pavouka pak patřila Protossům. V tomto divácky zajímavém mirroru, kde rozhoduje každá chybička, vládl Harpner a svou dominanci si přenesl i do finále, kde zatočil s PredYm poměrem 3:0 ve velmi rychlých hrách. V souboji o bronz pak Rikytan po dramatickém vývoji porazil h34D_hUnT3Ra.

Konečné pořadí

1. místo: Harpner
2. místo: PredY
3. místo: Rikytan

Foto: ZDE
Video: RozhovoryRightNow
VODs: HP1HP2

Celkové pořadí NSL dle získaných bodů:

1. Harpner – 200 bodů
2. PredY – 150 bodů
3. h34D_hUnT3R – 100 bodů
4. DeViL – 65 bodů
5. Rikytan – 60 bodů
6. – 7. Wochtulka, Lopata – 50 bodů
8. – 10. Kacer, devz, meny – 35 bodů
11. – 12. HelteR, Wanty – 20 bodů
13. – 21. Mathez, Keiras, Horroren, Streetwalker, Freizy, MlokBob, shadye, veriol, CrosSGuarD – 10 bodů