skywalker: Turnaj vyhrajeme!

Česká reprezentace v Call of Duty odehrála v pondělí poslední zápas v základní skupině ClanBase NationsCupu XIII. Po rozpačitém výkonu se Srbskem se i bez velkých opor z podařilo národnímu týmu porazit Slovinsko a zajistit si první místo. V zápase se kromě nováčků dařilo i zkušenému Jakubu Dvořákovi, který nám poskytl krátký rozhovor. V zápase Dvořák působil velmi sebevědomě a dopomohl tak velkou měrou k výhře 25:10.

V neděli jste se bez hráčů Power Gaming překvapivě trápili se Srbskem. Můžeš nám tento zápas přiblížit ze svého pohledu?

Nemyslím si, že bychom se vysloveně trápili. Je pravda, že jsme od začátku nehráli naplno a to se nám také vrátilo. Brody měl navíc problémy s ventrilem. Slovinci vycítili šanci, ale ani jejich velmi opatrný styl hry jim nakonec nepomohl.

Nebyla hlavní příčinou těsného výsledku právě absence paradoxe a Luboshmira?

Určitě to nebylo tím, že by nám někdo chyběl. Luboshmir a paradox jsou samozřejmě výborní hráči, ale i bez nich jsme schopní hrát dobře.  Šlo hlavně o styl hry, který na nás soupeř aplikoval.

Měl jsi po zápase se Srbskem z týmu Slovinska obavy?

Proti Slovincům jsem hrál již v minulém ročníku ClanBase NationsCupu, kde nás trošku potrápili. Čekal jsem proto, že nám dají více bodů a nadělají vice problémů. Do zápasu jsme však vstoupili zodpovědně. Nenechali jsme nic náhodě a zápas s přehledem vyhráli.

Jak hodnotíš výkon slavného slovinského hráče lukzaRa?

Abych se přiznal, osobně vůbec neřeším, jak moc slavný je náš soupeř. S hráči jako on hrajeme v eSubě velmi často a nemyslím si, že by nás nějak moc svými schopnostmi převyšovali.

Zápas se ti velmi povedl, hrálo se ti proti Slovincům dobře?

Děkuji. Nevím, jestli dobře, ale měl jsem tam dost situací, které mi vyhovují a nedělají problémy. Jsem rád, že jsem svým výkonem pomohl týmu k výhře. Musím také pochválit všechny náhradníky, kteří zastoupili naše hvězdy a zahráli výborně.

Na první mapě se vytáhl hlavně brody. Co říkáš na jeho výkon?

Brody zahrál svojí pozici na striku přesně, jak měl. Odměnou pro něj tak bylo spoustu fragů a určitě si zaslouží pochvalu. O výsledku však rozhodl celý tým.

Ze základní skupiny postupujeme z prvního místa. Je nějaký soupeř, kterého bys nechtěl potkat v play off?

S tímto průběhem základní skupiny se počítalo a musím říct, že je mi jedno koho dostaneme do play off. Nebojím se nikoho a věřím, že celý turnaj vyhrajeme!

Jaký je tedy tvůj odhad na konečné pořadí turnaje?

1. Česká Republika, 2. Francie, 3. Švédsko.

Chtěl bys něco na závěr vzkázat?

Jen bych rád poděkoval všem fanouškům, kteří nám drží palce. Doufám, že nás budete sledovat i po skončení NatonsCupu a podpoříte všechny české zástupce na Crossfire Intel Challenge 7!