Stalo se – 1.týden

Chcete mít přehled o dění na české i evropské esport scéně? Tak právě proto budeme každý týden vydávat Stalo se, ve kterém si zrekapitulujeme události v uplynulém týdnu. Nejlepší české Counter Strike 1.6 týmy se sjely do heren, aby se účastnily dalšího mezihernového turnaje pořádaného portálem PLAYzone. České republika v Call of Duty 4 potvrdila roli favorita a ve své skupině ClanBase NationsCupu XIII postoupila z prvního místa.

Stalo se 15.-21.2010


Counter Strike 1.6

SnoopY bez financí

Vedení české organizace SnoopY se rozhodlo propustit svůj Counter-Strike 1.6 tým. Ten dal o sobě výrazněji vědět na prvním mezihernovém turnaji pořádaném portálem PLAYzone, na kterém se umístil na velice solidním 2. místě. Za sebou tak nechal takové týmy jako eSuba nebo Necroraisers. Nicméně poté, co tým Milana Stanislava oznámil svému zaměstnavateli zprávu, že by se rád zúčastnil LanCraftu, přišel problém. Manažeři klubu byli nuceni svůj celek propustit, jelikož ho nebyli schopni finančně zajistit. Counter Strike 1.6 tým si tak našel zázemí v Defeaters.

Podrobnější info zde

Defeaters.CS

Milan „Monty“ Stanislav
David „gecko“ Hála
Roman „Fantomas“ Bobik
Tomáš „Smallito“ Bortel
Lumír „Demo“ Skotnica

Vítězové WCG 2009 znovu mění angažmá

Hvězdný tým AGAiN si od roku 2009 prochází těžkým obdobím. Od krachu MeetYourMakers má stále problém se trvale usadit. Ale i přes těžké podmínky spojené se stálou změnou angažmá dokázala polská sestava vyhrát WCG 2009. Nyní se ale bývalí hráči Pentagramu stěhují pod záštitu domácí organizace Frag eXecutors.

Podrobnější info zde

Frag eXecutors.CS

Wiktor „TaZ“ Wojtas
Filip „Neo“ Kubski
Jakub „kuben“ Gurczyński
Jarosław „pasha“ Jarząbkowski
Mariusz „loord“ Cybulski

V Hannoveru se bude bojovat o 100 tisíc euro

V německém městě Hannover bude ve dnech 2. a 6. března opravdová špička elektronického sportu. Bude se tam totiž konat velkolepá akce v rámci veletrhu elekroniky CeBIT s názvem ESL Extreme Masters IV. Kromě klání ve World of Warcraft a QuakeLive se dočkáme strhující podívané také v Counter Strike 1.6. Do Hannoveru přijedou nejlepší evropské celky doplněné Američany compLexity Syndicate a Team EG. Nebudou však chybět ani Asiaté. Ty budou reprezentovat Korejci Wemade Fox a thajwanský mančaft UMX. A bude se o co hrát. Celkové prizemoney se totiž vyšplhalo na 100 tisíc euro. Vítěz si odnese přesně polovinu. Ale ani týmy na posledních místech neodjedou s prázdnou. Čeká na ně 2 000 euro.

Skupina A

fnaticMSI
mousesportsoXmoze
mTw int.
Team EG
UMX

Skupina B

SK Gaming
Roskilde Ravens
KerchNET
MeetYourMakers
compLexity Syndicate
Wemade Fox

Druhý mezihernový turnaj vítězí eSuba

Portál PLAYzone tuto sobotu již podruhé v tomto roce pořádal mezihernový turnaj. Ten lednový vyhrál tým Suicide, když ve finále porazil v dramatickém zápase SnoopY (dnes již Defeaters). Samozřejmě oba tyto celky opět patřily mezi osmatřicetičlennou konkurencí k favoritům turnaje. Jenže obhájci prvenství z minulého měsíce vypadli již ve 2. kole playoff, když nestačily na minule třetí Necroraisers. Ti na turnaj přijeli v dobré formě a to potvrdili i v semifinále, když vyřadili i druhého lednového finalistu Defeaters. Finále na mapě de_train už ale bylo v moci eSuby. Ta si v poměru 16:8 došla pro vítězství a po pomyslné bramborové medaily se dočkala také té zlaté.

Pořadí:

1. eSuba
2. Necroraisers
3. Defeaters
4. Frozen Riders

Call of Duty 4

Češi postupují ze základní skupiny

Česká reprezentace dle předpokladů postoupila ze základní skupiny ClanBase NationsCupu XIII z prvního místa a může se tak těšit na vyřazovací boje. Malta, která byla považována za největšího outsidera skupiny, měla problém složit základní sestavu a po první kontumaci z Čechy byla nakonec ze soutěže vyřazena. Do druhého zápasu šel náš výběr bez opor z Power Gaming, které se účastnily zahraniční LAN akce, a na výkonu se to výrazně projevilo. Česká republika si tak připsala utrápené vítězství 25:21. Ani proti Slovinsko nenastoupili Češi v tom nejsilnějším, ale tentokrát svému soupeři ze Slovinska nedali sebemenší šanci a zvítězili rozdílem třídy 25:9.

Roskilde Ravens se vrací

Nejlepší dánská organizace ohlašuje návrat Call of Duty 4 týmu. Poté, co se Stefan Moller rozhodl ukončit hráčskou kariéru, hledaly Roskilde Ravens někoho, kdo by základní pětici doplnil. Tím někým se nakonec stal Mik Bodtker, kterého fanoušci tohoho klubu moc dobře znají z minulosti. Stál totiž u největších úspěchů Roskilde. Poprvé se tu objevil v roce 2007. „Být zpáky v Ravens je jako návrat domů. Všichni si dobře rozumíme ve hře i mimo ní. Moc se těším na chvíle s kluky v Roskilde Ravens,“ byl z návratu potěšen i sám Mik Bodtker.

Roskilde Ravens.CoD

Mathias „Adagio“ Braun
Stefan „Guana“ Geisler
Thomas „Jacks0n“ Vestergaard
Brian „AK-Freak“ Espersen
Mik „Champ“ Bodtker