Startuje play off ASUS NSL

ASUS Národní StarCraft liga se po dlouhých a náročných bitvách blíží pomalu, ale jistě ke svému vyvrcholení. Za námi je základní část, která obsahovala kvalifikace a dva hlavní turnaje s LAN finále ve svitavském studiu Hitpoint TV. Známe tedy osmičku nejlepších hráčů a na řadě je závěrečné play off, jenž nám určí účastníky velkolepého finále v Brně 25.6. před zraky živého publika o ceny v hodnotě 30 000 Kč. Přinášíme vám shrnutí turnajů základní části a představení jednotlivých dvojic play off.

ASUS NSL

1. TURNAJ

Do prvního turnaje se zapojila šestnáctka hráčů, která byla rozlosována do play off. První dvě kola se odehrály online. Semifinalisté si to pak rozdali offline ve Svitavách, kam postoupili celkem čtyři. Tuto možnost si vybojovali dva hráči eSuby – PredY a DeViL, dále Thebis z nEophyte a Rikytan (tehdy ještě reprezentující zahraniční klan Praetorians). Svitavská dohrávka proběhla formátem BO5, tedy na tři vítězné mapy. Dle očekávání zde dominoval nejlepší hráč StarCraftu II u nás – PredY, který ve finále jednoznačně dokázal přehrát Thebise. Třetí místo pak získal DeViL, když porazil Rikytana rozdílem 3:2.

VÝSLEDKY 1. TURNAJE:

eSuba.PredY – 100 bodů
nEph.Thebis – 75 bodů
eSuba.DeViL – 60 bodů
Prae.Rikytan – 40 bodů
eE-Kusai – 25 bodů
Cracked.Steve 25 bodů
eSuba.Lopata 25 bodů
eE-Nihil 25 bodů
eE-Buckfast – 10 bodů
NR.h34D_hUnT3R – 10 bodů
nEph.Harpner 10 bodů
nEph.ArTik 10 bodů
nEph.Streetwalker – 10 bodů
eE-Shang 10 bodů
Cracked.Petros 10 bodů
eE-HelteR – 10 bodů

Fotoreport: Kompletní galerie
Záznamy: Kompletní záznamy
Odkaz na play off: 1. turnaj ASUS NSL

2. TURNAJ

Od předchozího turnaje v dubnu se druhé pokračování téměř nelišilo. Změnil se pouze maplist, do kterého byly zařazeny mapy Typhon Peaks, Shakuras Plateu, Tal Darim Altar a The Shattered Temple. Naopak odebrány byly The Lost Temple, Steppes of War, Jungle Basin a Blistering Sands. Druhý turnaj opět přinesl krásné souboje, které si mimochodem můžete prohlédnout v záznamech. Takřka téměř kopíroval ten předchozí, jelikož do Svitav znovu zamířila trojice PredY,DeViL,Rikytan. Místo Thebise, který vypadnul hned v prvním kole play off se mezi čtveřici nejlepších prokousal Kusai z eEriness. Stejný byl i samotný průběh. Opakovaně si pro první místo došel PredY, druhý skončil Kusai a třetí a čtvrté místo zaujali stejní hráči jako posledně, a to DeViL s Rikytanem.

VÝSLEDKY 2. TURNAJE:

eSuba.PredY – 100 bodů
eE-Kusai– 75 bodů
eSuba.DeViL – 60 bodů
Prae.Rikytan – 40 bodů
nEph.Streetwalker 25 bodů
NR.h34D_hUnT3R – 25 bodů
nEph.Harpner 25 bodů
eSuba.w0nder – 25 bodů
Vandal – 10 bodů
Cracked.Steve 10 bodů
eE-Shang 10 bodů
ASUS.Dzejna – 10 bodů
eE-Nihil 10 bodů
EFALL.BoFFineK – 10 bodů
vR.w0chtulka – 10 bodů
nEph.Thebis – 10 bodů

Fotoreport: Kompletní galerie
Záznamy:
Kompletní záznam
Odkaz na play off: 2. turnaj ASUS NSL

KONEČNĚ POŘADÍ ZÁKLADNÍ ČÁSTI ASUS NSL:

1.  eSuba.PredY – 200 bodů
2. eSuba.DeViL – 120 bodů
3. eE-Kusai – 100 bodů
4. nEph.Thebis – 85 bodů
5. Rikytan – 80 bodů
6. w3c[Nihil – 35 bodů
7. nEph.Streetwalker – 35 bodů
8. Cracked.Steve – 35 bodů

PLAY OFF

Maplist

Metalopolis, Pawn Re, Scrap Station, Shakuras Plateau, Shattered Temple, Typhon Peaks, Xel’Naga Caverns

Před námi už je pouze poslední play off s osmi nejlepšími hráči, kteří do něj byli nalosování na základě získaných bodů z předešlých dvou turnajů. Při rovnosti bodů hrálo roli lepší skóre a bilance v kvalifikacích. Vyřazovací část startuje prvními duely již dnes večer a vy si můžete na jednotlivá utkání dokonce vsadit prostřednictvím portálu Vsaďte-se.cz. Dva nejlepší hráče ASUS NSL čeká velkolepé finále v Brně 25.6. o hlavní cenu netbook ASUS VX6 Lamborghini.