Streetwalker: České hráče nemusím

Ve finále třetího turnaje Republic of Gamers ve StarCraft2 se opět objevil nebezpečný Zerg DeViL, který momentálně okupuje první příčku celkového bodování. Proti němu se pak postavil zkušený a známý kontroverzní hráč Streetwalker. Průběh byl překvapivě celkem jednoznačný. Streetwalker dokázal v sérii ukončit stávající nadvládu Zergů a společně s ním tak mohli slavit poprvé všichni fanoušci Terranů. Vítěz v rozhovoru po skončení turnaje nešetřil sebevědomím. Sdělil nám, že nejtěžším soupeřem v turnaji byl pro něj PredY a také, že domácí hráče nemá příliš v lásce.

Streetwalker DeViLovi nepříjemně zatápí s helliony

Gratuluji k vítězství. Očekával si dnes v turnaji úspěch?

Díky! Je to pro mě zatím největší úspěch ve StarCraft2. Nečekal jsem, že to dotáhnu až na první místo, ale obecně jsem počítal s dobrým umístěním. Do turnaje jsem šel s tím, že mám rozhodně šanci vyhrát.

Co tě k tomu vedlo? Motivoval tě neúspěch v prvním turnaji k lepším výkonům dnes?

Tréninku jsem se, co se týče 1v1, věnoval naopak trochu méně než v předchozích týdnech. Vedl mě k tomu spíše pocit, že na ostatní české hráče mám. To, že jsem v prvním turnaji vypadl, mě motivovalo jen do zápasu s PredYm, který mě tehdy vyřadil. Chtěl jsem se pomstít :).

Můžeš nám popsat zmíněný semifinálový zápas s PredYm? Studoval jsi před turnajem váš minulý zápas?

Nestudoval, protože jsem přesně věděl, kde jsem udělal chybu. V TvT se cítím celkem dobře, obzvlášť když se hra protáhne. První hru jsme hráli na Lost Temple  a já jsem sázel hlavně na letectvo. PredY ze začátku dělal víc pěchoty, takže měl menší letectvo a já získal převahu. Díky tomu jsem si mohl udělat expu. Pak sice nastalo pár kritických okamžiků, kvůli kterým se hra natáhla na zhruba půlhodinu, ale myslím si, že jsem měl mírnou převahu celou dobu. Ve druhé hře jsem špatně odhadl PredYho taktiku a nechal jsem se zničit rychlým massem maríny s pár tankama a vikingama. Ve třetí hře na Scrap Stationu jsem začal stejně jako Lost Templu. PredY se mě snažil rychle zničit massem marauderů, což jsem mu odrazil kombinací pár mariňáků, vikingů a banshee. Pak jsem už měl dostatečnou převahu, abych ho v příštích pár minutách zničil.

DeViL se marně snaží prorazit přes Streetwalkerovu armádu

V turnaji si několikrát rozhodoval zápasy až na třetí mapě, ovlivňuje tě nějak tato situace při hraní?

Pokud se jedná o hráče, který je buď lepší nebo na zhruba stejné úrovni jako já, tak moc ne. V případě, že se do této situace dostanu s horším hráčem, bývám mírně nervózní.

Tuto situaci si zažil hned v prvním kole, můžeš nám ji popsat?

V první hře na Desert Oasis na mě slovenský hráč Milan šel cheese. Stavěl mi cannony pod těžbou, ale tuhle hru jsem po delší době naštěstí vyhrál. Porazil mě až na druhé mapě Lost Temple. Věřil jsem si a místo pěchoty  rozjel tech. Sice jsem to mohl ještě vyhrát, ale neudělal jsem ghosta, což podle mě rozhodnulo :). Chvilku jsem měl strach, ale ten opadl v okamžiku, kdy jsem začal v rozhodující mapě získávat jasnou převahu.

Ve finále tě čekal velmi silný hráč DeViL, měl jsi z něj obavy?

Od zápasu jsem očekával vítězství, protože TvZ  je momentálně asi můj nejsilnější zápas. Ale samozřejmě jsem se trochu bál. Vlastně jsem čekal mnohem těžší zápas. V minulosti jsem s DeViLem měl už možnost několikrát hrát a myslím, že mám kladnou bilanci. Víc jsem se obával PredYho, se kterým jsem většinu zápasu prohrál.  Ten pro mě byl v dnešním turnaji rozhodně největší překážkou.

Streetwalkerova armáda v bitvě těsně před vítězstvím na Kulas Ravine

Sledoval jsi i ostatní hráče v turnaji? Překvapil tě někdo?

Nejdříve mě překvapilo, jak daleko se dostal MagnuM. Při pohledu na jeho cestu turnajem jsem však poznal, že šlo hlavně o štěstí na soupeře. Jinak vše dopadlo víceméně tak, jak jsem očekával.

Ovlivnily nějak tvou hru poslední dva patche?

Poslední patch na mě zapůsobil jen tak, že hraji TvP o něco agresivněji. Žádné velké změny jsem ale nedělal. Myslím, že by se mělo ještě vybalancovat ZvP, protože to se mi zdá ze strany Zerga skoro nehratelné. Ostatní zápasy jsou podle mě relativně vyrovnané, ale chtělo by to ještě určitě pár úprav.

Jak obecně hodnotíš Republic of Gamers turnaje? Co říkáš na aktuální žebříček?

Turnaje jsou super. Upřímně ale české hráče moc nemusím. Zápasy s nimi jsem neměl nikdy příliš v lásce a mimo podobné akce se jim snažím vyhnout. Co se týče žebříčku tak si myslím, že by se do top8 měl ještě dostat Crow. Dále bych řekl, že MagnuM a h34D_hUnT3R budou mít problém se udržet, ale to záleží hlavně na aktivitě ostatních hráčů.

Chtěl by si něco vzkázat fanouškům Terranů?

Držte mi palce a vyhraju i příště 🙂