TITUL Z HITPOINT GAME ACCESS ARENY BEROU DARK TIGERS

Máme za sebou osmou sezonu Hitpoint Masters pro Counter-Strike: Global Offensive. Finále se výjimečně nekonalo ve svitavské Fabrice, ale produkce Hitpointu odcestoval na jih Moravy, na Brněnské výstaviště, kde v pavilonu V soutěžila čtveřice týmů o titul šampiona.

ftsŠampioni osmé sezony, Dark Tigers

Hitpoint Masters #8 CS:GO

Jako již tradičně se 8 týmů probojovalo do hlavní části. Oproti minulým ročníkům ale byly rozeslány pouhé 2 pozvánky (Gravity – exeEriness, eSuba) a zbylých 6 týmů muselo projít otevřenou či uzavřenou kvalifikací. Přes celý kvalifikační proces si nakonec cestu do Masters našli Majestic Lions, Brute, Universe, Gunrunners, Pyctophobia a Dark Tigers. Jedna věc byla jasná ještě před startem ligy – vyrovnanější sezonu jsme nikdy nezažili. Svoji pozici jednoho ze spolufavoritů minimálně na postup však od začátku ukazovali Gravity a především Dark Tigers, zatímco úvodní týdny vůbec nesvědčily eSubě nebo Majestic Lions.

Netrvalo to dlouho a týmy se rozdělily na 3 části. V té první byla trojice Universe, Dark Tigers a Gravity, která měla nejrychleji ze všech zajištěný postup na offline finále. Do další skupiny se zařadily celky eSuba, Brute a Pyctophobia – ty měly až do posledních svých zápasů možnost bojovat o postup. Zbylá dvojice Majestic Lions a Gunrunners naopak své šance ztratila jako první. V základní části nakonec zvítězili Universe především díky skvělým výkonům Erika „The eLiVe“ Sitha, byť jen o lepší skóre ze vzájemného zápasu proti Dark Tigers, kteří nasbírali stejný počet bodů jako oni. Třetí místo si bez potíží pro sebe připsali Gravity, po ztrátě cenných bodů v poslední sérii s Brute jim unikla možnost být první, ale bylo jasné, že v Brně je uvidíme. To o posledním postupujícím se rozhodovalo až v posledních zápasech. 4 mapy zbývaly eSubě a na 4. místo ztrácela 11 bodů, naštěstí pro hráče pod vedením Tomáše „benq1“ Masaryka všechny dokázala vyhrát a přeskočila Brute, na které vytvořila masivní tlak do posledního zápasu proti Gravity. Ti však předvedli naprosto skvělou show na mapě Mirage a získali dostatečný počet bodů. Poprvé v historii od připojení do Masters tak eSuba skončila vyřazena ještě před LAN finále.

Do Brna tedy odcestovali Universe, Dark Tigers, Gravity a Brute. První semifinále nabídlo souboj loňského 4. týmu Universe proti offline nováčkovi Brute. Přes všechna očekávání to byli Universe, kteří ztratili úvodní mapu Cache 13:16, avšak po bezchybném přejezdu 16:2 na Overpassu a kontrolovaným výkonem na Mirage 16:9 otočili semifinálovou sérii a urvali si pro sebe historicky první postup do finále. Druhé semifinále bylo obsazením mírným zklamáním, neboť Dark Tigers a Gravity se podle všeho měli potkat až ve finále, ale osud to chtěl jinak. Velice očekávaný zápas možná trochu smutně skončil již po dvou mapách, když ani na Infernu (16:14) ani na mapě Nuke (16:10) nestačili hráči Davida „Kaparzo“ Laciny na své oponenty a sen o třetí zlaté medaili pod třetí různou organizací se pro tohoto zkušeného hráče rozpadl. Samotné finále překonalo snad veškerá očekávání a hlavně překonalo dramatičnost finále sedmé sezony mezi eEriness a Majestic Lions. První mapa Inferno nabídla prodloužení, kde však Dark Tigers nezískali jediný bod a prohráli 15:19. Rychle se ale z prohry oklepali a na Trainu nedovolili Universe moc bodů, když triumfovali 16:5. Jak už bylo pro tuto sezonu ikonické, deciderem byla Mirage. Pro oba týmy velice silná mapa a začalo se to projevovat především na CT side. Po polovině 11:4 borci Tomáše „tomkeejs“ Tomky měli velice blízko titulu, ale soupeři byli výrazně proti. Skvělý comeback a 2 championship pointy dokonce dokázali Universe získat. Ovšem nevídaná smůla je o titul připravila. V 29. kole za 2v1 situace nestihli položit bombu o méně než jednu sekundu! Dark Tigers převzali v tu chvíli momentum, dostali decider do overtimu a v něm povolili Universe jediné kolo. 19:16 tedy finální skóre a Dark Tigers jsou novými šampiony Hitpoint CS:GO Masters! Všem vítězům gratulujeme!

Konečné pořadí

  • 1. místo: Dark Tigers – 30 000 Kč
  • 2. místo: Universe – 20 000 Kč
  • 3.-4. místo: Gravity – 10 000 Kč
  • 3.-4. místo: Brute – 10 000 Kč

ZÁZNAM FINÁLE: