TITUL Z HITPOINT LEGENDS BERE ESUBA

Máme za sebou hned několik poprvé. První československá European Regional League ve spolupráci přímo s vydavatelem League of Legends, Riot Games. Poprvé se na offline finále Hitpoint Masters hrálo formátem BO5. Poprvé jsme se dočkali derby ve finále v podobě dvojice eSuba-eXtatus.

15235690_10154423781213751_6258852338472936918_o

Hitpoint Masters #9 LoL

Co však už poprvé nebylo? Jasné určení favorita celé soutěže. Tým eSuba během sezony učinil razantní a zásadní krok. Jejich LoL sekce se jako první u nás v historii stala profesionálním celkem, což během sezony jednoznačně prokázala. Z kvalifikací se do deváté sezony Masters kvalifikovala trojice Dark Tigers, Majestic Lions a iNvolute. Z minulé sezony slot patřil eSubě, eXtatusu a také Inside Games. Vše nasvědčovalo tomu, že mezi postupující čtyřku budou patřit týmy z minulé sezony doplněné o jednoho ze dvojice Dark Tigers-Majestic Lions, avšak nečekané výsledky ukázaly něco jiného.

Po 5 hracích týdnech dominovala tabulce eSuba se skóre 5-0, v těsném závěsu pak eXtatus (4-1). Třetí postupové místo šlo ve prospěch Dark Tigers, kteří si pohodlně poradili se všemi kromě top2 týmů a potvrdili tak očekávání a svůj potenciál do budoucna. Největším překvapením pak byl postup Majestic Lions, neboť znamenalo absenci Inside Games na offline finále. Tato skutečnost se nastala teprve podruhé během 9 sezon.

Na offline finále se hrál systém BO5. Výjimečně kvůli nabitému jednodennímu programu chyběla bitva o třetí místo. V prvním semifinálovém duelu vyzvala eSuba Majestic Lions a zápas byl poměrně jednostranný. Vítěz základní části nedal svému soupeři moc šancí a po výhře 3:0 potvrdil svoji roli absolutního favorita. To ve druhém semifinále se čekala vyrovnanější bitva, avšak eXtatus místy až překvapivě dominantním výkonem přejel Dark Tigers ve stejném poměru, a tedy 3:0. Samotné finále slibovalo velkou bitvu, které jsme se ale moc nedočkali. Kromě první části druhé hry to byla eSuba, jen eSuba a opět eSuba, která si bez větších potíží poradila třikrát s eXtatusem a i poslední duel Hitpoint LEGENDS skončil 3:0. Kromě vítězství v lize také pro modrou hvězdu vítězství znamená možnost reprezentovat československý region na European Masters a my věříme, že jejich reprezentace bude úspěšná!

Konečné pořadí

  • 1. místo: eSuba – 30 000 Kč
  • 2. místo: eXtatus – 20 000 Kč
  • 3.-4. místo: Dark Tigers – 10 000 Kč
  • 3.-4. místo: Majestic Lions – 10 000 Kč

ZÁZNAM FINÁLE: