VYJÁDŘENÍ TUZEMSKÝCH HRÁČŮ K ZÁKLADNÍM SKUPINÁM WORLDS 2017

Nejen naši komentátoři, analytici a experti, ale i domácí hráči mají co říct k právě probíhajícímu světovému šampionátu v Číně. A pokud i vás zajímá, co si ti nejlepší na naší scéně myslí o smetánce League of Legends, pak jste tento článek rozklikli správně.

Marek „humanoid“ Brázda

Myslím, že ve skupině A jsou postupové pozice celkem jasné – SKT by měli být první a EDG druzí. O třetí místo by tak měli bojovat Cloud9 a ahq, z mého pohledu bych spíše favorizoval Američany. První z béčka budou určite Longzhu, tady není o čem. Zde se bude bojovat o druhé místo, očekávám vyrovnaný boj mezi Fnatic a Immortals, ovšem vůbec netuším, koho vybrat a tak to bude zajímavé na sledování. GIGABYTE Marines pro mě nejsou dobrým týmem a měli by skončit čtvrtí. Souboj o postup ze skupiny C proběhne mezi RNG a G2, Samsung jakožto korejský tým vezme první seed, jsou jeden z nejlepších týmů celého turnaje. RNG by měli mít navrch nad G2, ovšem Evropané nebudou bez šance. Z D může postoupit kdokoliv, jelikož tam chybí Korea. Všechny 4 celky v ní jsou kvalitní a bude dost záležet na tom, jak se hráči vyspí.

Michal „zoiren“ Zíka

Ve skupině A se bude hrát o druhé místo, všechny tři zbylé týmy mimo SKT vypadají vyrovnaně, s faktem že se hraje BO1 se dají očekávat nějaké ty cheesy picky a strategie. V béčku se zase bude hrát o druhé místo. Nemyslím si, že některý z těcho týmů má šanci na to ohrozit LZ. Pokud pak GIGAYBTE Marines budou hrát tak jak na MSI, očekával bych, že postoupí z druhého místa. FNC nejspíš úplně vyhoří, nebo naopak chytnou skvělý přehled o metě a budou mít komfortní druhé místo. Skupina C, i zde očekávám korejský tým na prvním místě. Druhé místo bude mezi RNG a G2, i když si myslím, že Fenerbahce by nikdo neměl podceňovat a určitě můžou vzít i pár her od ostatních. Skupina D, nejjednodušší skupina, kterou TSM mohli dostat, i přesto si myslím, že Flash Wolves budou na prvním místě a TSM druzí, o týmu WE, ani MSF nemám vysoké mínění, jejich makro je až na moc špatné úrovni oproti ostatním týmům.

Tomáš „Nardeus“ Maršálek

Ve skupině A si jen nejsem jistý mezi EDG a C9, oba týmy mají na druhé místo ve skupině. Skupina B máme Longzhu Gaming na prvním místě snad každý, jen tu zase bude boj o druhé místo, věřím, že Capsovi vyjdou jeho playe, což by znamenalo druhé místo pro FNC. Potom tu máme SSG na prvním místě ve skupině C, s tím, že si dokážu představit kdy se nám G2 ukáže jako předtím proti SKT a porazí kamarády Korejce. RNG moc nevěřím, pokud se enemy týmy nenechají zaskočit jejich stylem hraní. Na závěř skupina D je hodně vyrovnaná, ovšem máme tu TSM hype, tak uvidíme co předvedou, a potom to už může jít jakkoliv, i když si myslím, že Flash Wolves jsou podceňováni tímhle rokem, tak uvidíme jak to dopadne.

Martin „Necromartin“ Jucha

Skupina A je skupina smrti, kde všetci budu typovať výhru SKT kvôli ich macro playu a 100% winu každého worlds kde zatím hrali a na druhe miesto EDG cez ich agro play hlavne vdaka junglerovi, ich slabina bola často na topara ale ak bude hrať tanka tak určite postúpia. AHQ a C9 skúsia prekvapiť ale moc šance nemajú. V skupine B by mal tým LG vyhrať úplne s prehľadom, o druhé postupové miesto sa pobijú 2 agresívne týmy Immortals a GGM +FNC okolo reklessa, ak si FNC da pozor na early game agressiu a pripravia sa dobre na tieto bo1 tak verím že postúpia, ale ak nechajú enemy snowball cez early game tak sa obávam,že skončí na druhom spote Immortals. V skupine C je z EU team G2 ktorý ma určite dobrú macro game a ťahajú hry do late game, ale problém je,že korejský tým SSG hrajú podobným štýlom ale sú o triedu vyššie a zase čínsky team RNG má šancu cez ich agro game vyhrať bo1 skôr ako si to enemy všimne. Last Turecký team skonči holt na 4. mieste a možnosť prekvapenia je nízka, predpokladám 1.SSG a o druhý post sa pobije EU s LPL. Skupina D je ma osobne zaujíma najviac. Možno first time uvidíme TSM postúpit zo skupiny, ale určite im to Flash Wolves nedajú zadarmo, ale vs Team WE by som im veľké šance nedával, za to vs Misfits to majú docela free ak TSM bude hrať tak ako hrali v playoff. Osobne si myslím 1.WE, 2. TSM, 3.FW a 4.Misfits.

Petr „denyk“ Haramach

Skupina A je dle mého názoru velice jednoznačná a zde se nebude konat žádné překvapení, proto dle mého názoru budou postupující SKT a EDG. Zbylé dva teamy C9 a ahq se podle mě budou prát o 3. místo. Druhá skupina je poněkud více vyrovnaná, avšak favorit je jasný, a to team Longzhu Gaming. O druhé místo se dle mého názoru mohou poprat všechny tři teamy avšak mým favoritem je team Immortals. Třetí skupina je dle mého názoru nejvíce atraktivní, a to proto, že tam hraje nejlepší evropský tým G2, který to však bude mít velice těžké a bude se muset hodně poprat o dvě postupová místa. Dle mého názoru by se jim to povést mohlo a společně s teamem Samsung by ze skupiny mohli postoupit z druhého místa. Poslední skupina vypadá také velice zajímavě, je zde nejlepší americký celek TSM a evropský celek Misfits, dvě postupová místa bych přiřadil teamům TSM a WE, avšak u této skupiny jsem si nejméně jistý, kdo by mohl na dvě postupová místa dosáhnout.

Matyáš „Carzzy“ Orság

Skupina A
1. SK Telecom T1, 2. Edward Gaming, 3. Cloud9, 4. ahq e-Sports Club

Hned první skupina je pořádně nabitá. Představí se v ní čínská jednička EDG a trojnásobný světový šampion SKT (oba týmy je možné považovat za jedny z favoritů na celkové vítězství). Také C9 a AHQ jsou zkušené týmy, které mohou překvapit a urvat pro sebe postupovou pozici na úkor jednoho z těchto světových gigantů. Podle mého názoru je tohle jedna z nejvyrovnanějších skupin, a přestože se SKT v základní části posledního splitu LCK příliš nedařilo, očekávám, že spolu s EDG postoupí do vyřazovací části.

Skupina B
1. Longzhu Gaming, 2. Fnatic, 3. GIGABITE Marines, 4. Immortals
Ve skupině B očekávám jednoznačnou dominanci korejské jedničky Longzhu. LZ jsou tým, který kombinuje zkušenosti hráčů (PraY, Gorilla) spolu s mladými supertalenty (Khan, Cuzz, Bdd) a právě tyto faktory se jim podařilo skloubit natolik dobře, že dokázali vyhrát poslední split LCK a ve finále playoff porazili SKT (LZ byli vůbec první tým, který dokázal SKT porazit ve finále playoff v LCK). Souboj o druhé místo bude podstatně vyrovnanější, ale já věřím, že FNC dokážou z této skupiny postoupit, protože EU > NA.

Skupina C
1. Samsung Galaxy, 2. Royal Never Give Up, 3. G2 Espots, 4. 1907 Fenerbahce Esport
Stejně jako v obou předchozích skupinách, tipuji na první místo korejský tým, nicméně SSG je tým, který na Worlds, alespoň mě osobně může překvapit v „obou směrech“. 3. seed získali překvapivou výhrou nad KT, nicméně aktuální meta by mohla nahrávat v jejich prospěch. V této skupině bude zajímavé sledovat především souboje souboj RNG a G2, kde podle mého názoru budou mít agresivnější RNG navrch.

Skupina D

1. TSM, 2. Team WE, 3. Flash Wolves, 4. Misfits Gaming

Tohle je pravděpodobně nejzajímavější skupina. Reálnou šanci postoupit má každý z těchto týmů a proto budou důležité už první zápasy. Flash Wolves je zkušený tým, který umí skvěle zahrát na zahraničním turnaji (IEM), ale také dokážou zcela vyhořet (MSI). Postoupí týmy, které se lépe připraví a kterým bude přát v rozhodujících momentech štěstí.